Istnieje ponad milion słów w języku polskim, niosących swoje unikalne znaczenie, które po połączeniu w odpowiedni sposób, może uczynić magię.

1. Nic
Czasami najlepszą rzeczą do powiedzenia jest nic. Szczególnie w sytuacjach randkowych, gdy w rzeczywistości zdolność do bycia ze sobą w ciszy może być dość głęboka i ważna. Przed reakcją, poświęć chwilę i określ, czy to, co masz zamiar powiedzieć to rzeczywiście warto powiedzieć i czy jest to potrzebne i może prowadzić do dramatu, zranionych uczuć, czy cokolwiek innego w tym kierunku.

2. Cytaty z filmów
Moglibyśmy wnieść trochę więcej zabawy w nasze życie i to jest na to łatwy sposób! Wprowadź trochę zabawy do rozmowy cytując popularne teksty filmowe. Jeśli nie jesteś fanem filmu po prostu zastąp to tekstem z czegoś innego.

3. Rozumiem
Bez względu na to, co jest przedmiotem rozmowy jesteśmy zobowiązani, aby od czasu do czasu spotkać osoby, która posiada inną opinię. Możesz zbliżyć się do osoby i traktować  ją z szacunkiem, a nie gniewać się. Poświęć trochę czasu, aby rzeczywiście słuchać, dlaczego osoba doszła do innej opinii lub uczucia.

4. Moja wina
To zajmuje dużo czasy aby rzeczywiście przyznać, że jesteś winy za coś, co się stało. Tak,  nie zawsze patrz na jakiś zewnętrzny czynnik winy, mów prawdę i odpowiadaj za to, za co jesteś odpowiedzialny.

5. Wystarczy woda
W świecie, gdzie alkohol jest chwalony jako niezbędny składnik do zabawy, ktoś kto poprosi o wodę jest nazywany dziwakiem.  Zamiast pozwolić  opinii decydować za siebie, nie bójcie się dokonać zdrowszego wyboru. Nie chcę powiedzieć, że nigdy nie należy spożywać alkoholu, ale należy również wybrać inaczej, jeśli chcesz.

hgjkl

6. Doceniam /Dziękuję
To powinno być stosunkowo oczywiste, ale pamiętaj, że wdzięczność jest ważna, i możesz zrobić wiele dla innej osoby . Wszyscy regularnie otrzymujemy rzeczy (zarówno duże i małe) i powinniśmy być wdzięczni, więc dlaczego nie wyrażać tej wdzięczności trochę częściej?

7. Wierzę w ciebie
Według tych samych zasad wdzięczności „wierzę w ciebie” jest zachętą, rodzajem gestu, który pojawia się znacznie rzadziej niż jego nemezis: kpina. Czy w pełni zrozumiecie, do czego  dąży inna osoba czy nie, nie bójcie się dać mu trochę otuchy po drodze.

8. To dla ciebie
Wielu z nas kocha dawać różne rzeczy bez względu na porę roku, dnia i na godzinę. Różni ludzie potrzebują pomocy cały czas.  Akt oddania jest w różnych kształtach i rozmiarach, może być tak prosty, jak przygotowanie obiadu dla przyjaciela lub tani, jak coś przeznaczone na cel charytatywny.

9. Możesz się tego nauczyć
Wszyscy słyszeliśmy o tym, że co cię nie zabije, to cię wzmocni. Możemy całe swoje życie uczyć się od innych i pomagać innym by uczyli się od nas.

10. Cześć
Żyjemy w świecie, w którym większość z nas zatraciło się w telefonach. Zamiast brać w tym udział, czasem po prostu wejdź w konwersację z człowiekiem w cztery oczy. Wystarczy powiedzieć cześć, by powstała rozmowa. Na żywo. Nie na Facebooku lub innych portalach społecznościowych. Możesz natknąć się na niewygodne odpowiedzi i reakcje, ale możesz być również  mile zaskoczony, jak dla wielu ludzi może rozjaśnić się dzień dzięki zwykłemu „cześć’.