Powszechne przekonanie w krajach bardziej rozwiniętych jest takie, że pasożyty są tylko w krajach słabo rozwiniętych. To po prostu nie jest prawda, i niestety ten mit nadal rozprzestrzenia się. Pasożyty są bardzo powszechne w krajach rozwiniętych i około 50% ludzi w tych krajach ma pasożyty i związane z nimi problemy.

Dobrą wiadomością jest to, że pasożyty mogą być oczyszczone łatwo i bezpiecznie.

Jak nabywamy pasożyty?
Pasożyty jelitowe mogą infekować przewód pokarmowy u ludzi i zwierząt. Podczas, gdy mogą żyć w różnych miejscach ciała, trzymają się głównie ścian jelitowych. Możesz dostać pasożytów na wiele sposobów; mogą pochodzić z zjedzenia surowego mięsa, niemytych owoców i warzyw, sushi, lub zakażonej wody. Można również uzyskać je w czasie podróży, przy kontakcie ze zwierzętami, lub poprzez wchłanianie przez skórę.

kk

10 oznak, że możesz mieć pasożyty:
Czujesz się często zmęczony, wyczerpany .
Często nie czujesz się zadowolony i pełen po posiłkach.
Podróżowałeś między narodami i pamiętasz biegunki podróżne podczas pobytu za granicą.
Występują częste zatrucia pokarmowe i trawienie nie jest prawidłowe
Masz problemy z zasypianiem i często budzisz się w nocy.
Rozpoznano u Ciebie niedokrwistość z niedoboru żelaza.
Masz podrażnienia skóry lub nie określone jako trądzik itp.
Szlifujesz zęby podczas snu
Masz  bóle mięśni lub stawów.
Masz niewyjaśnione zaparcia, biegunki,gazy, lub inne objawy IBS.
Jak oczyścić organizm z pasożytów
Oczyszczanie pasożytów to coś, co wiele kultur na całym świecie robi regularnie.. Pasożytnicze oczyszczanie można zrobić bardzo skutecznie, po prostu za pomocą ziół i jedzenia dość zdrowych pokarmów przez 7 – 10 dni. .

Najpotężniejsze zioła do czyszczenia pasożytów to piołun, orzech czarny kadłub, goździki, neem, tymianek, korzeń łopianu, pieprz cayenne i  wodorosty. Możesz dostać zestawy oczyszczające, które zawierają odpowiednie mieszaniny tych ziół w sklepach ze zdrową żywnością, a może nawet w niektórych sklepach spożywczych.