Niemiecki fotograf Uwe Ommer spędził cztery lata podróżując po całym świecie i fotografując niezliczoną ilość rodzin w Europie, Afryce, Ameryce, Azji i Australii. W ten sposób powstał wspaniały katalog 1000 rodzinnych zdjęć, przedstawiający różnorodność rodzin na całym świecie. Wszystkie zdjęcia wyrażają prosty przekaz – obraz szczęśliwej i kochającej rodziny. Jednak ta prostota wykonanych zdjęć zawiera w sobie coś magicznego.

Uwe Ommer 8

Na zdjęciach zobaczymy dzieci, dorosłych, welony i męskie kapelusze, różne fryzury, ubrania, bose stopy, dziwne ozdoby, czy też zwierzęta domowe. Obok tego można dostrzec odmienne tradycje, tajemnice, samotność, uśmiech i piękno, ale przede wszystkim miłość. Oglądając te zdjęcia, zobaczymy rodziny, które są tak różne od nas, a jednocześnie takie same.

Uwe Ommer 9

W publikacji „1000 Families” odnajdziemy nie tylko zdjęcia poszczególnych rodzin, ale także ich historie. Są one dostępne także na stronie internetowej 1000 Families. Również sam fotograf przytacza zabawne sytuacje ze swojego życia, które wpłynęły nie tylko na sam projekt, ale i całe jego życie. Co prawda, projekt „1000 Families” został zakończony już dawno temu, ale mało prawdopodobnym jest to, aby kiedykolwiek stracił swoje znaczenie. Z pewnością temu katalogowi warto poświęcić kilka godzin. A kto wie, być może wśród tych licznych zdjęć odnajdziemy swoje rodziny 🙂

Uwe Ommer 10

Uwe Ommer 11

Uwe Ommer 12

Uwe Ommer 13

Uwe Ommer

Uwe Ommer 2

Uwe Ommer 3

Uwe Ommer 4

Uwe Ommer 5

Uwe Ommer 6

Źródło: http://www.1000families.eu/1000families/