„15 minut wakacji” niemieckiego projektanta Goetza Schradera można określić mianem ruchomego balkonu, a właściwie tarasu. Jest to prosta koncepcja, o wiele bardziej atrakcyjna niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, która zapewnia pewnego rodzaju odpoczynek lub ucieczkę z zatłoczonych miejsc. Wnosi Cię na wyższy poziom, stając się idealnym miejscem spotkań ze znajomymi przy zachodzie słońca lub doskonałym urozmaiceniem podróży.

Goetz Schrader-

Projekt przypomina platformę i może zmieniać swoje usytuowanie w zależności od potrzeb użytkowników i wymagań danego terenu. Przenośna konstrukcja została zbudowana w podobny sposób jak wyciąg na budowie, ale z zastosowaniem nowoczesnych elementów. Obiekt nie posiada zadaszenia, a urządzenie jego „wnętrza” zależy od kreatywności właściciela, choć przenośne meble tj. małe stoliki i leżaki byłyby najlepsze. Oczywiście odpowiednie oświetlenie zwiększa urok konstrukcji.

Goetz Schrader_

Celem projektu jest dostarczenie mieszkańcom miast i turystom miejsca odpoczynku w trakcie męczącego dnia lub podróży. Coraz częściej poszukuje się wyjątkowych i kreatywnych miejsc, które z reguły im wyżej są usytuowane tym lepiej. Z punktu widzenia konsumentów, taka konstrukcja może wnieść zupełnie nowe doświadczenie i stworzyć poczucie 15 minutowych wakacji.

Goetz Schrader_2

Goetz Schrader_3

Źródło: http://www.goetz-schrader.com/minvacation.html