VIII edycja Biegu Trzech Kopców, jedynego w Polsce biegu górskiego, którego trasa prowadzi przez centrum dużego miasta, odbędzie się 5 października, tradycyjnie w pierwszą niedzielę tego miesiąca.

Początek Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim przewidziany jest na godz. godz. 10.30. Ze względu na duże zainteresowanie biegiem, a ograniczoną pojemność trasy, ustalony został limit uczestników – na 2 500 osób. Będą oni startowali z czterech stref czasowych.

Zawodnicy pokonają około 13-kilometrowy dystans pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu wiedzie ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, której trasa w przeważającej części tylko się wznosi. Dystans należy pokonać w regulaminowym limicie czasu, to jest do godz. 13.00.

14049866916985

Start: pod Kopcem Krakusa (Wzgórze Lasoty 271 m n.p.m.)
Trasa: ul. F. Maryewskiego, Pod Kopcem, Za Torem, kładką nad al. Powstańców Wielkopolskich, ul.Dembowskiego, ul. Parkowa, Rynek Podgórski, ul. Staromostowa, ul. Przy Moście, ul. Brodzińskiego, kładka pieszo-rowerowa im. o. Bernatka, w prawo ul. Podgórską i pochylnią zbieg w dół na Bulwar Inflancki nad Wisłą (199 m n.p.m.), dalej bulwarami Wisły do ul. Flisackiej, ul. Kościuszki (chodnikiem pod Norbertanki), ul. św. Bronisławy, al. Waszyngtona pod Kopiec Kościuszki (Wzgórze św. Bronisławy 333 m n.p.m.), dalej al. Waszyngtona, przecięcie ul. Starowolskiej , niebieski szlak rowerowy do al. Do Kopca.
Meta: pod Kopcem Piłsudskiego (Wzgórze Sowiniec 358 m n.p.m.).
Długość trasy biegu ok. 13 km

Źródło: http://www.zis.krakow.pl/pl/bieg-trzech-kopcow/aktualnosci/