Po wprowadzeniu linii Acer Chromebook 15, pierwszych na rynku Chromebooków z ekranem 15,6″, Acer poszerza dziś swą ofertę o nowy model, Acer Chromebook CB3-531. Nowy Acer Chromebook 15 może działać przez 11,5 godziny, czyli najdłużej spośród wszystkich dostępnych na rynku 15-calowych laptopów z systemem Chrome OS.

Nasz asortyment Chromebooków Acer cieszy się uznaniem klientów i zdobywa nagrody od momentu wprowadzenia pierwszego modelu w 2011 r., powiedział Jerry Kao, prezes Acer Notebook Business Group. Nowy model spełnia wszystkie potrzeby ważnego segmentu rynku – użytkowników wymagających Chromebooka o dużym ekranie 15,6″ i długiej żywotności baterii, który mieści się w ograniczonym budżecie. Możliwości i prosta obsługa sprawiają, że jest to doskonały wybór dla rodzin, seniorów i każdego, kto chce czerpać z licznych korzyści Chrome na dużym ekranie.

Zgodnie z najnowszymi danymi Gartner, Acer Group jest obecnie wiodącym producentem i sprzedawcą Chromebooków posiadającym w 2014 r. ponad 36-procentowy udział w rynku.

Chromebook-15-CB3-531

Duży, wyraźny wyświetlacz przoduje na rynku
Acer Chromebook 15 CB3-531 posiada duży wyświetlacz 15,6″ TFT LCD. Ponadto wyświetlacz nowego Chromebooka wyposażono w technologię Acer ComfyView zmniejszającą ilość odbitego światła i zmęczenie oczu. Rozdzielczość HD 1366×768 zapewnia wygodę podczas użytkowania. Dwa pełnowymiarowe głośniki skierowane w górę gwarantują głośniejszy dźwięk o wyjątkowej jakości, a wbudowana kamera internetowa obsługuje technologię High Dynamic Range, zapewniającą wyraźniejsze zdjęcia i jaśniejsze czaty wideo.

Cały dzień pracy na baterii
Nowe modele Acer Chromebook 15 CB3-531 umożliwiają wyjątkowo długą pracę do 11,5 godziny, aby użytkownicy mogli z nich korzystać przez cały dzień. Acer Chromebook 15 posiada dwurdzeniowy procesor Intel Celeron N2830 i grafikę Intel HD. Pamięć eMMC 16 GB umożliwia szybki zapis i dostęp do danych.

Chromebook-15-CB3-531_

Szybka łączność WiFi
Acer Chromebook 15 CB3-531 zapewnia nieustającą łączność podczas oglądania filmów, przeglądania stron czy sprawdzania poczty. Chromebook posiada kartę bezprzewodową MIMO 2×2 WiFi 802.11ac, która jest do trzech razy szybsza niż poprzednie generacje.

Wzmocniona, trwała konstrukcja z dużym touchpadem
Nowy model CB3-531 w linii Acer Chromebook 15 cechuje się tą samą wzmocnioną konstrukcją co pierwsze modele. Obudowa jest w stanie wytrzymać nacisk do 60 kg, a narożniki zostały wzmocnione, aby wytrzymać upadek z wysokości do 45 cm. Tak udoskonalona konstrukcja przekłada się na większą odporność i wzmocnienie. Teksturowana granitowo-szara powierzchnia CB3-531 wygodnie leży w dłoni i zapewnia pewny uchwyt podczas przemieszczania się po domu. Ponadto Chromebooka można z łatwością przenosić, ponieważ waży jedynie 2,0 kg i mierzy zaledwie 383 x 256 x 24,2 mm. Linia Acer Chromebook 15 posiada największy touchpad spośród dostępnych obecnie Chromebooków. Dzięki temu użytkownicy cieszą się lepszą obsługą i większą elastycznością zoomu, przewijania i nawigacji. Mogą też za pomocą Bluetooth 4.0, USB 3.0, USB 2.0 i HDMI podłączyć urządzenia peryferyjne. Czytnik kart SD/SDXC obsługuje karty o pojemności do 128 GB.

Chrome jest bezpieczny i prosty w obsłudze i współdzieleniu
Acer Chromebook 15 doskonale nadaje się dla użytkowników, którzy wspólnie oglądają, edytują i tworzą za pomocą takich programów jak pakietu Office czy Gmail, zarówno online, jak i offline. Chromebooki są proste w obsłudze i umożliwiają korzystanie przez wielu użytkowników, ponieważ każdy loguje się na własne konto, z którego ma dostęp do dokumentów, zakładek przeglądarki i innych informacji. Przechowywanie danych na dysku Google Drive6 zapewnia ochronę plików, dokumentów i zdjęć przechowywanych w chmurze oraz dostęp do najnowszej wersji pliku lub dokumentu, nawet w przypadku utraty lub kradzieży Chromebooka. Bezpieczeństwo to główna zaleta systemu operacyjnego Chrome. Automatyczne aktualizacje chronią przed stale ewoluującymi zagrożeniami w sieci. Dodatkowo funkcja Supervised Users ułatwia zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w sieci oraz ich kontrolę.

Chromebook-15-CB3-531_04

Model, dostępność i ceny
Nie jest znana data wprowadzenia do sprzedaży. Nowy Acer Chromebook 15 CB3-531 został zaprezentowany dzisiaj na konferencji prasowej next@Acer w 4 World Trade Center w Nowym Jorku, gdzie firma przedstawiła swoje najnowsze urządzenia i rozwiązania dla rodzin, studentów i specjalistów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie acer.com/nextatacer.