W tym roku w dniach 25-26 października Lublin po raz siódmy stanie się najważniejszym ośrodkiem rolnictwa w Polsce Wschodniej. Na te dni została bowiem zaplanowana kolejna edycja targów AGRO-PARK – wydarzenia dedykowanego rolnikom stawiającym na nowatorskie rozwiązania dla swojego gospodarstwa rolnego.

Wzorem lat poprzednich AGRO-PARK ponownie będzie gościł czołowych producentów, a także dystrybutorów maszyn stosowanych w rolnictwie i sadownictwie, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Nie zabraknie również nowości technologicznych wykorzystywanych w procesie uprawy jak i przechowywania plonów oraz tych, które dedykowane są gospodarstwom zajmującym się chowem zwierząt. Swoją obecność na targach zapowiedziało już wielu liderów branży takich jak Korbanek, Agromarket Jaryszki, Roltex, grupa AGRO7 czy Sipma. Organizatorami wydarzenia są jak w latach ubiegłych Targi Lublin i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Pierwszy dzień targów będzie dedykowany profesjonalistom poszukującym nie tylko optymalnego wyposażenia gospodarstwa rolnego, ale również pragnących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie nowatorskich technik uprawy czy hodowli. Zaplanowane szkolenia poprowadzą europejskiej sławy specjaliści, którzy podzielą się najnowszymi rozwiązaniami i osiągnięciami nauki. Tego dnia dowiemy się również komu zostanie przyznany tytuł ROLNIKA LUBELSZCZYZNY.

Drugi dzień targowy, 26 października, będzie zdecydowanie dniem wystawowym, choć nie zabraknie w nim dodatkowych wydarzeń towarzyszących jak na przykład finał turnieju „Precyzyjny Gospodarz”, organizowany przez portal rolniczy Gospodarz.pl

Tegoroczna edycja targów AGRO-PARK, jak co roku, odbędzie się na terenie Targów Lublin, dysponujących nowoczesną infrastrukturą wystawienniczą, umożliwiającą ekspozycję maszyn do 8 m wysokości, profesjonalnie wyposażonymi salami konferencyjnymi oraz licznymi miejscami parkingowymi. W tym roku, w odpowiedzi na sugestie uczestników wydarzenia, wystawcy zostaną przyporządkowani do poszczególnych grup branżowych zlokalizowanych w odrębnych sektorach: UPRAWA, HODOWLA oraz SADOWNICTWO. Ponadto zostaną wyznaczone ścieżki poruszania się po halach, a zwiedzający otrzymają bezpłatne plany ekspozycji, co ma umożliwić sprawne dotarcie do jej poszczególnych obszarów.

Wstęp na targi oraz parking na terenie obiektu jest bezpłatny. Ponadto organizatorzy targów przewidują możliwość dofinansowania przejazdu dla grup zorganizowanych planujących wziąć udział w imprezie 25 października.

Źródło: http://www.agropark.targi.lublin.pl/aktualnosci