Album „ANIMA.Obrazy z Afryki” Magdy Hueckel jest osobistą opowieścią o Podróży. Zawarte w nim obrazy ukazują rzeczywistość widzianą z perspektywy Przybysza, który wnikając w obcy, niezrozumiały świat, próbuje odnaleźć uniwersalne prawdy dotyczące życia, śmierci, odrodzenia, przemiany.

9619ceb72c49b13477aa2c7390fbdbec563c4db1!12129661

Próba wejścia w niewidzialny wymiar duchowości i nieśmiertelności następuje poprzez zgłębianie obrazów pustki, porzuconych, zapomnianych i zrujnowanych miejsc, przeplatających się z ujęciami organicznych struktur, rozkładającej się zwierzęcej materii oraz obiektów mających charakter sakralny. Cykl jest wynikiem fascynacji Autorki pierwotnymi wierzeniami, kultem przyrody, obrzędami religii animistycznych, w tym rytuałami voodoo. Nie ma jednak charakteru etnograficznego: czarno-białe ujęcia nie pozwalają na konkretną identyfikację miejsc, co decyduje o nadrzędności idei nad uwiecznianą rzeczywistością.

ANIMA.Obrazy z Afryki

Fotografie powstały w latach 2005-2013 podczas podróży Magdy Hueckel i Tomasza Śliwińskiego po następujących krajach: Algieria, Benin, Demokratyczna Republika Konga, Etiopia, Kenia, Lesotho, Mali, Maroko, Republika Południowej Afryki, Rwanda, Senegal, Suazi, Tanzania i Uganda. Publikacja towarzyszyła wystawie prac Magdy Hueckel Anima. Obrazy z Afryki, która miała miejsce w Galerii Piekary w Poznaniu od 7 czerwca do 20 września 2013 r.

Anima

Źródło:
www.leoblog.pl