Swoista moda na uczęszczanie na zajęcia jogi zapanowała w Polsce już dawno, jednak nowością jest dla bardziej lub mniej wprawionych w bojach joginów jej odmiana – AntiGravity. Opracował ją były tancerz i gimnastyk Christopher Harrison. Joga antygrawitacyjna pozwala wzmocnić kręgosłup i rozciągnąć jego struktury, omijając ryzyko przeciążenia i zbytniej kompresji kręgów i stawów.

Kluczowy dla AntiGravity yogi jest hamak, działający jako system wsparcia. Używając hamaka, uczęszczający na warsztat jogi uczą się w nim obracać w taki sposób, w końcowej fazie zawisnąć w powietrzu. Hamak zabezpiecza pozycję przed nadmiernym nachyleniem w przód i wygięciem korpusu do tyłu. Wariacji, w jaki sposób hamak oplata nasze ciało jest całe mnóstwo – można w nim zawisnąć jak w kokonie…

We Wrocławiu Aerial yoga działa niemal sezon, na tę chwilę możemy ćwiczyć tę jej formę w Centrum Yogi i Samorealizacji na ul. Różyckiego 1c. Za przyjemność pojedynczych zajęć zapłacimy 25zł, a jeśli ćwiczenia przypadną nam do gustu, zaoszczędzić możemy wykupując karnet. Taki jest imienny, ważny jeden miesiąc i umożliwi nam skorzystanie także z innych zajęć z bogatej ofert Centrum.
Aerial yoga na Różyckiego w poniedziałki o godzinie 20.30 oraz w środy o 20.00. I pamiętajmy, że yoga to nie tylko ruch, a styl życia i jego filozofia.