Kochasz zwierzęta? Szukasz ludzi o podobnej pasji? Chcesz wymienić się poglądami i poznać nowości produktowe w zoologii? Odwiedź Salon Zoologiczny AQUA&ZOO, który w dniach 25-26 października odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dwudniowe wydarzenie skierowane jest do prawdziwych hobbystów, którzy pragną przeżyć wyjątkowe emocje i poszerzyć wiedzę z zakresu pielęgnacji, odżywiania i hodowli domowych pupili. Choć do tej pory w Poznaniu spotykali się głównie pasjonaci akwarystyki, w tym roku tematyka targów została poszerzona o artykuły dla pozostałych zwierząt towarzyszących. AQUA&ZOO gromadzące ponad 41 tys. publiczności, skierowane jest do miłośników akwarystyki, terrarystyki, a także osób kochających psy, koty, świnki morskie, chomiki i inne zwierzęta domowe.

Dla profesjonalistów udział w targach to doskonała okazja, by połączyć spotkania z partnerami biznesowymi i zasięgnąć wiedzy o nowinkach w marketingu i sprzedaży usług zoologicznych. W tym roku program merytoryczny Salonu wzbogaci Ogólnopolskie Forum Branży Zoologicznej zorganizowane w niedzielę, 26 października we współpracy z liczącymi się w branży autorytetami. Partnerami Forum są czasopisma ZooBiznes, Rynek Zoologiczny, Magazyn Akwarium, a także Marek Borowiński.

Dla szerokiej publiczności Salon Zoologiczny AQUA&ZOO to niepowtarzalna okazja do obejrzenia oryginalnych okazów zwierząt i zaczerpnięcia fachowych porad od hodowców oraz weterynarzy. To również możliwość wzięcia udziału w licznych prelekcjach i warsztatach oraz poznania najnowszych trendów w hodowli.

Salonowi towarzyszyć będzie wiele interesujących wydarzeń, które we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi przygotują znani w naszym kraju hodowcy i stowarzyszenia zwierząt rasowych. Ekspozycję targową urozmaicą Międzynarodowe Mistrzostwa Żaglowców (Skalarów), Wystawa Zwierząt Egzotycznych przygotowana we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu oraz Wystawa Ptaków Egzotycznych, ponadto liczne pokazy tresury i pielęgnacji psów. Dodatkowo podczas AQUA&ZOO fundacja IRMA przeprowadzi cykl prelekcji na temat pracy psów w ratownictwie poszukiwawczym i bezpiecznego postępowania z tymi pupilami. Dzięki udziałowi Fundacji Animalia będzie można również zaadoptować zwierzęta i wysłuchać prelekcji na temat zasad, jakimi powinniśmy się kierować niosąc pomoc bezdomnym zwierzętom.

Źródło: http://aquazoo.mtp.pl/pl/o_targach/o_aqua-zoo/