Arki to korektor postawy – opaska, która działa jako trener chodzenia. Opracowana przez Zikto opaska jest w stanie zidentyfikować postawę danej osoby i wskazać możliwości jej poprawy. Skoro chodzimy codziennie, warto to robić w odpowiedni sposób. American Podiatric Medical Association podaje, że przeciętny człowiek wykonuje od 8000 do 10000 kroków dziennie. Aktywność jest niezwykle cenna, a wykonywana w najlepszy sposób może prowadzić do zdrowszego i bardziej pełnego życia. Arki to osobisty trener, który analizuje niepowtarzalne wzory każdego człowieka i pomaga poprawiać fizyczną równowagę ciała. Może być stosowany także jako śledczy naszych biometrycznych funkcji aktywności fizycznej. Wystarczy założyć go na nadgarstek. Można monitorować wszystkie informacje za pomocą aplikacji iOS lub Android.

Arki 2

Arki 4

Arki może być codziennym trenerem chodzenia.
1. Regulacja postawy – Arki mierzy m.in. kąt obrotu w odniesieniu do ciężkości, wibracje przeniesione od stóp, nachylenie ramion. Na podstawie tych pomiarów analizuje nawyki chodzenia i wykrywa te złe, co sygnalizuje dźwiękiem.
2. Bilans ciała – nikt nie ma idealnie wyważonego ciała, a co za tym idzie, nachylamy się mniej lub bardziej w lewo lub w prawo. Arki wykorzystuje tę niedoskonałość, porównuje ją i analizuje w jakim stopniu występuje nierównowaga organizmu. Normalnie, można nosić Arki na wybranej ręce, ale lepiej gdy go przekładamy, dzięki czemu może zbierać dane z obu rąk. W ten sposób określa, która część ciała jest niezrównoważona.
3. Dane biometryczne – wzór chodzenia jest wyjątkowy, można go identyfikować w podobny sposób jak odciski palców, jest unikalny. Arki analizuje rozmiar ramion, średnie tempo, kąt obrotu i wiele innych funkcji, które charakteryzują Twój indywidualny tryb chodzenia.
4. Arki pełni również funkcję trackera, krokomierza, licznika kalorii
5. Jest modnym dodatkiem, gdyż dostępne są zróżnicowane, wymienne paski, które przypominają luksusowe zegarki.

Arki 5

Arki 6

Arki 7

Arki 8

Arki

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/862818642/arki-your-walking-coach