Aston Martin Vulcan to nowy model brytyjskiego producenta, który zostanie zaprezentowany na Geneva Motor Show. Będzie to sportowy samochód dla prawdziwych miłośników szybkiej jazdy, gdyż jego produkcja będzie ograniczona do 24 sztuk. Według Aston Martin ta limitowana edycja obrazuje wygląd przyszłych samochodów.

Aston Martin Vulcan _2

Stworzony pod czujnym okiem Marka Reichmana futurystyczny wygląd Aston Martin Vulcan w połączeniu z lekką konstrukcją uzyskaną poprzez zastosowanie włókna węglowego oferuje agresywną stylistykę. Włókna węglowe zapewniają także ekstremalną wydajność, która została połączona z 7,0-litrowym silnikiem V12. Generowana moc to 800 KM, do tego 6-biegowa sekwencyjna przekładnia. Samochód będzie mógł startować w FIA World Endurance Championship. Liczne spojlery, integralny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, regulowane amortyzatory, przednie i tylne stabilizatory to tylko niektóre elementy świadczące o wartości samochodu. Aston Martin Vulcan dostosowuje się zarówno do możliwości kierowcy jak i charakteru toru.

Aston Martin Vulcan _3

Częścią pakietu będzie możliwość uczestnictwa w intensywnym szkoleniu pod nadzorem kierowców wyścigowych takich jak Darren Turner. Pojazd, który będzie kosztować około 1,5 miliona funtów pokazuje, że Aston Martin nie chce spocząć na laurach i zamierza realizować nową wizję przyszłości.

Aston Martin Vulcan _4

Aston Martin Vulcan _5

Aston Martin Vulcan _6

Aston Martin Vulcan

Źródło: http://www.astonmartin.com/vulcan