Bambusowe budynki będące pewnego rodzaju ozdobą na Bali są zarówno trwałe jak i hipnotyzujące. Ibuku to zespół utalentowanych projektantów i budowniczych, którzy wierzą, że potencjał bambusa jest niedoceniany. Na czele tej grupy stoi Elora Hardy, która porzuciwszy karierę w branży modowej zajęła się projektowaniem tych niezwykłych domów.

Bamboo Homes_2

Zespół Ibuku odwołuje się do zrównoważonego rozwoju, jako że bambus jest nie tylko niezwykle silnym i długotrwałym, ale także odnawialnym budulcem. Siła, piękno, elastyczność, a także 4-letni cykl wzrostu i zdolność pochłaniania dwutlenku węgla sprawiają, że bambus staje się idealnym materiałem budowlanym dla środowiska. Chociaż materiał ten tradycyjnie jest stosowany w Azji w strukturach krótkoterminowych, dzięki zastosowaniu nowych metod udało się zwiększyć jego zdolność do dłuższego trwania.

Bamboo Homes

Bambusowe domy przyciągają nie tylko swoim wyglądem, ale także pomagają ludziom połączyć się z naturą. Dzięki swojej solidnej konstrukcji i inspirującej architekturze, wspaniałe, bambusowe domy przypominają dzieła sztuki.

Bamboo Homes_

b

Sharma

Sharma_

Sharma Spring

Sharma Springs

Źródło: http://ibuku.com/