Wakacje, plaża i … książka 🙂 Podczas letniego urlopu często mamy szansę nadrobić zaległości w czytaniu, dlatego biblioteka na plaży w kurorcie Albena (Bułgaria) jest genialna. Zaprojektowana przez Hermana Kompernas, biblioteka była pierwszym takim projektem w Unii Europejskiej i trzecim na całym świecie. Na półkach znajduje się ponad 2500 woluminów w ponad 10 językach. Wypożyczenie książek jest bezpłatne, a tytuły są starannie dobierane, tak, aby zaspokoić różnorodne gusta czytelnicze. Goście mogą także zostawić swoje własne książki, gdy już udają się do domu, aby inni mogli z nich skorzystać.

Beach Library 2

Biblioteka na plaży jest wykonana z materiału odpornego na silny wiatr i ekstremalne słońce, a w czasie deszczowej pogody książki będą chronione przez spuszczany winyl. Poszczególne półki są oznaczone flagami w zależności od języka książek.

Beach Library 3

Celem projektu jest promowanie czytania i zapewnienie niezwykłej atrakcji dla turystów Interesujący projekt, który pozwala cieszyć się nie tylko słońcem i morską bryzę, ale również dobrą książkę.

Beach Library 5

Źródło: http://albena.bg/en/news/view/id/529