Nieważne czy dopiero zaczynasz przygodę ze sportem, czy już jesteś zawodowcem, LEO dostarcza niezbędnych informacji dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Został zaprojektowany tak, aby zoptymalizować trening i zmniejszyć ryzyko kontuzji. LEO przekłada kompleks bio-danych (aktywność mięśni, zmęczenie, tętno, kwas mlekowy, nawilżenie, kalorie) w proste i konkretne zalecenia, powiadamiając użytkownika, jeśli coś jest nie w porządku (wszystko w czasie rzeczywistym).

l3

LEO to optymalizacja treningu i unikanie obrażeń
LEO pomaga poprawiać poziom umiejętności przez rekomendowanie sposobów zwiększenia wydajności i poprawy techniki, aby jak najlepiej wykorzystać swój czas treningu. Ponadto, LEO używa algorytmów predykcyjnych, aby ostrzec o możliwych urazach i proponuje sposoby ich unikania.

20140626180626-LEO_-_Notification_-_Endurance

LEO wydobywa złożone bio-sygnały ciała, zapewniając dokładny wgląd w naszą fizjologię. Sprawia, że ​​łatwością możemy je zrozumieć, przekształcając je w prostych zalecenia i powiadomienia dla osób na wszystkich poziomach zaawansowania. Można nawet powiedzieć, że LEO monitoruje twoje ciało.

20140626180832-LEO_-_Notification-Form-Runner

LEO po każdym jego użyciu, w coraz większym stopniu dostosowuje się do unikalnej fizjologii danej osoby. Korzystając z bio-sygnałów jako punktu odniesienia, LEO pomaga ustalić cele dla poprawy kondycji i poziomu umiejętności.

l1

Leo został wykonany z oddychającego i wygodnego materiału, a czujniki z materiału przewodzącego. LEO wyczuwa aktywność mięśni poprzez użycie techniki elektromiografii (EMG), technologii dotychczas dostępnej zawodowym sportowcom i specjalistom. LEO sprawia, że EMG staje się łatwa w użyciu, tłumacząc sygnał EMG w użyteczne informacje.

l2

l6

l7

l5

Źródło: https://www.indiegogo.com/projects/leo-fitness-intelligence