Biżuteria 3D Blueberries to projekt dwojga czeskich projektantów wielokrotnie ze sobą współpracujących i tworzących niezwykłe i innowacyjne akcesoria.

blueberries_4zobacz_inneWspółczesna czeska biżuteria jest wyjątkowa. W ciągu ostatnich kilku lat wielu intrygujących projektantów stworzyło wiele abstrakcyjnych pomysłów. Biżuteria jest obecnie jednym z najbardziej prestiżowych i ciekawych pól działania dla młodych czeskich projektantów.

blueberries_5

Blueberries jest wspólnym projektem jednej z najbardziej znanych czeskich projektantek biżuterii Markéta Richterová i jej partnera życiowego Zbyněka Krulicha projektanta wnętrz.

blueberries_3

Projektanci stworzyli własny styl biżuterii inspirowany organicznymi i nieorganicznymi elementami przyrody. Formy organiczne z włókna węglowego zostały przeniesione do oprogramowania komputerowego i nieco zmodyfikowane w celu ułatwienia drukowania 3D. Rezultatem jest nowa kolekcja biżuterii, w tym pierścionki, bransoletki , kolczyki i naszyjniki.

blueberries

Jest to pierwsza kolekcja biżuterii 3D wyprodukowana w Republice Czeskiej. Zabawa ze światłem, kolorem, składem czy geometrią jest charakterystyczną cechą tego projektu.

blueberries_2

Źródło: http://www.blueberries.cz/index.php?route=common/home