W październikowy weekend 2014 mogliśmy poznać pierwszych w Polsce kandydatów do nowych zawodów jakimi są trendsetting i coolhunting. Organizatorem spotkania Biznes & Blogers Meeting był portal – Łowcy Trendów, serwis zajmujący się tematyką wyznaczania nowych trendów w ponad dwudziestu kategoriach branżowych.

SONY DSC
Organizatorzy podzielili nowe zawody na kilka stref, w których pracować mogą osoby z różnym doświadczeniem i wykształceniem. Tym razem postanowili zaprosić do projektu grupę przedstawicieli blogosfery, stawiając przede wszystkim na pasje, jakimi kierują się blogerzy i blogerki przy pisaniu swoich pamiętników.

SONY DSC
Chcieliśmy pokazać, że nowe zawody jakimi są trendsetting i coolhunting mają także szansę osiągnąć sukces w naszym kraju. Znane, popularne i wykorzystywane przez duże firmy zachodnie i amerykańskie, u nas dopiero raczkują.

SONY DSC
Współpraca obydwu zawodów jest istotnym elementem zrealizowania celu, jakim jest stworzenie mody na dany produkt, lub przewidywanie dopiero powstającego trendu. Zadaniem blog-coolhunterów jest wyszukiwanie nowych trendów, natomiast blog-trendsetterzy testują, opisują i rekomendują sprawdzone przez siebie produkty, usługi czy miejsca. Najbardziej przygotowani do tego są właśnie przedstawiciele blogosfery.
– Stawiamy na ludzi poważnie podchodzących do życia, biznesu i współpracy. Rekrutacje do zawodów odbędą się jeszcze tylko kilka razy. Wybierzemy takich przedstawicieli blogosfery, którzy będą godnie reprezentować nowe zawody.

SONY DSC
I takie właśnie osoby mogliśmy gościć u nas. Uczestnicy spotkania okazali się wyjątkowymi blogerkami i blogerami, nastawionymi na współpracę i otwartymi na nowe wyzwania. Mając do wyboru spotkania blogosfery rozdającej gadżety i nasz bezgiftowy meeting, sięgnęli po coś więcej: po możliwości. Uczestnicy spotkania, których chcemy wyróżnić pokazując ich blogi na portalu www.lowcytrendow.pl to osoby pozytywne, otwarte i dające nadzieję, że nowe zawody zyskają na wartości.

SONY DSC
Liderzy projektu zostaną pierwszymi w Polsce blog-coolhunterami. Rozwijając swoje umiejętności, jako pionierzy będą mogli uczyć innych i doradzać dużym firmom. Współpraca z portalem Łowcy Trendów daje także korzyści w postaci promowania blogów, a także zapewnia wynagrodzenie i bonusy dodatkowe, takie jak szkoleniowe wyjazdy zagraniczne.

SONY DSC
Bardzo cieszymy się, że z grupy już wyłaniają się liderzy projektu. Stawiamy na ludzi przedsiębiorczych i takich właśnie mieliśmy zaszczyt gościć. Dziękujemy:
Sylwii Błaszzczyk – blog http://www.mamawdomu.pl/
Kindze Roszak – blog http://beauty-healthy-fit.blogspot.com/
Dianie Tsapenko – blog http://adooshka.com/
Izabeli Mioduszewskiej – http://fitfighterka.blog.pl/
Annie Kocemba – blog http://lavidaesmentolada.blogspot.com/
Mateuszowi Wysoki Niski – blog http://www.zjedztoziom.com/
Annie Hoszowskiej – blog http://galantyna.pl/
Beacie Kurgan-Bujdasz – blog http://tamjedziemy.pl/
Basi Smoter – blog http://www.basiasmoter.pl/
Justynie Zybek – blog http://www.modjus.pl/

Zapraszamy na drugi etap: Szkolenie w SPA 🙂

beskidzkiraj

Jest jeszcze szansa zgłosić się na rekrutację do zawodu blog- coolhunter. Zaglądajcie na stronę www.bbmeeting.pl