Ogólnopolski festiwal filmowy „Bytom Film Festiwal” jest wydarzeniem integrującym środowisko filmowe z całej Polski. Prezentuje widzom starannie wyselekcjonowane, trudno dostępne filmy oraz stwarza możliwość zapoznawania się ze zjawiskiem, jakim jest Polskie kino niezależne poprzez konkurs o zasięgu Ogólnopolskim, warsztaty oraz spotkanie z twórcami filmowymi.

Przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Lecha Majewskiego „Onirica – Psie Pole”. Adam (Michał Tatarek) jest na pozór zwykłym pracownikiem supermarketu. W rzeczywistości do niedawna był naukowcem – specjalistą z dziedziny literatury symbolicznej. Jego błyskotliwą karierę przerwał tragiczny wypadek, w którym zginęła jego ukochana Basia (Anna Mielczarek) i najlepszy przyjaciel Kamil (Szymon Budzyk), a on sam cudem przeżył. Od tej pory jedyne czego pragnie to sen. Zasypia, kiedy tyko nadarzy mu się

Lech Majewski zagości na I edycji Bytom Film Festiwalu 21 września, po pokazie jego najnowszego filmu „Onirica – Psie Pole”. Majewski ukończył reżyserię w Łódzkiej Filmówce. Studiował również w ASP. Jest twórcą niezwykle wszechstronnym. Poza reżyserią filmową i teatralną fascynuje go literatura, poezja a także malarstwo.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach festiwalu.

Źródło: !idea/cvqo