W dniach 4-7 grudnia w Poznaniu odbędzie się jedna z największych i najważniejszych imprez jeździeckich w Europie – CAVALIADA Poznań 2014 CSI3*-W.

CAVALIADA Poznań po raz piąty odbędzie się w stolicy Wielkopolski. Poznańskie wydarzenie otwiera cykl CAVALIADA Tour w sezonie halowym 2014/15. CAVALIADA wzbudza w branży jeździeckiej duże emocje i cieszy się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Fani jeździectwa oraz osoby, które lubią aktywnie spędzać wolny czas z niecierpliwością odliczają dni i tygodnie do naszego wydarzenia.

Trzy wymiary CAVALIADY:
SPORT – Poznań Cup CSI3*-W są to emocjonujące zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody wpisane do kalendarza Światowej Federacji Jeździeckiej rozgrywane w ramach eliminacji Pucharu Świata, w których startują najlepsi zawodnicy z Polski i zagranicy. To jedno z ważniejszych wydarzeń hippicznych w Europie Środkowej, a tegoroczna pula nagród wynosi 450 000,00 PLN.
POKAZY – szereg ciekawych widowiskowo punktów programu, połączonych ze specjalnie przygotowanym programem edukacyjnym (także dla najmłodszych miłośników koni). Specjalnie dla dzieci przygotowany będzie pawilon pod hasłem „Kraina zabaw dla najmłodszych”.
TARGI – największe w Polsce, profesjonalne Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich.
Od piątku, wrażenia sportowe wszystkich pasjonatów koni uzupełnia ekspozycja targowa. W tym dniu bowiem rozpoczną się Targi Sprzętu Jeździeckiego, na którym prezentowane będą liczne oferty sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Tematyka Targów obejmować będzie wszystko, co związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa i usługi.

CAVALIADA to również doskonałe wydarzenie dla dzieci. Specjalnie dla najmłodszych przygotowana będzie strefa zabaw ze starannie dobranymi różnymi atrakcjami o charakterze edukacyjnym. Po raz kolejny organizatorzy zaproszą w piątkowe południe tysiące dzieci ze szkół i przedszkoli, aby maluchy mogły odwiedzić CAVALIADĘ i aktywnie w niej uczestniczyć. Dodatkowo podczas CAVALIADY najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w jeździe na koniu czy kucyku pod okiem doświadczonych instruktorów.

Źródło: http://www.cavaliada-poznan.pl/pl/