Chcę zostać coolhunterem

Jeżeli chcesz zostać coolhunterem, przeczytaj co to za zawód.

Coolhunterzy zawodowo śledzą najnowsze tendencje w dziedzinie mody, odżywiania, designu, sportu i stylu życia.
Łowcy trendów przeszukują cały glob w pogoni za śmiałymi innowacjami i niekonwencjonalnymi pomysłami. Dzięki kontaktom z producentami innowacyjnych produktów, importerami nowych technologii  oraz właścicielami firm jako pierwsi dowiadują się o nowych pomysłach i kreacjach. Coolhunter pełni kilka ról, ale najważniejszą z nich wyszukiwanie nowych trendów rynkowych.

Od wskazówek w kwestii ubioru po wybór najmodniejszego resortu turystycznego.
Profesjonalni tropiciele trendów zajmują się ekspertyzą niemal każdego dostępnego produktu czy usługi.
To w dużej mierze od ich arbitrażu zależą najnowsze notowania na rynku trendów.

Coolhunter socjolog:
Ich praca, jeżeli są socjologami, polega na zbieraniu danych o rynku, przeprowadzaniu ankiet i obserwowaniu grup fokusowych.

Spędzają dużo czasu na ulicach, w szkołach, centrach handlowych po to, aby poznać gusta i styl życia potencjalnych nabywców.
Badania rynku mają na celu wykazanie, jakie są zainteresowania konsumentów i jaki nowy produkt mógłby bić rekordy sprzedaży.

Coolhunter marketingowiec:
Coolhunterzy marketingowcy wykraczają poza zwykłą obserwację rynku. Oni tworzą marketing trendów. Kontaktują się z producentami, importerami, firmami usługowymi i twórcami projektów, aby zaproponować im wykreowanie ich produktu na ogólnokrajową, lub ogólnoświatową skalę. W tym celu ścisły kontakt utrzymują coolhunterzy z trendsetterami. 

Ludzie pracujący w tej dziedzinie nie tylko starają się wykorzystać już istniejącą koniunkturę, ale niejednokrotnie sami mogą wpływać na kulturę popularną, a szczególnie na młodzież, która stanowi bardzo silną grupę nabywców.

Kto może zostać coolhunterem?

Do współpracy najczęściej zapraszamy ludzi poruszających się w blogosferze, ale także socjologów, psychologów, specjalistów od marketingu, reklamy, public relations. Najlepiej żeby były to osoby interesujące się nowinkami w dziedzinach które są istotne dla rynku produktów i usług.

Jeżeli nadal chcesz być coolhunterem czyli Łowcą Trendów  i  wyszukiwać nowości produktowe i usługowe, lub też miejsca  z Twojej okolicy – zapraszamy do kontaktu.

Wyślij nam mail o temacie „Chce zostać coolhunterem” z danymi:
Imię
Nazwisko
nr.Tel.
Mail
Miejsce Zamieszkania
Wiek (data urodzenia)
Zainteresowania

Odezwiemy się do Ciebie!

Leave a reply

Your email address will not be published.

filipiny blog