Mycoocoon to kapsuła do chromoterapii, stymulacji sensorycznej i relaksu zaprojektowana przez Lanzavecchia + Wai i Marine Peyre. Instalacja została wkomponowana w tło londyńskiej restauracji Sketch, ciesząc się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Przed wejściem do kapsuły, goście wybierają kolor. Następnie pojawia się kolejny zestaw trzech kolorów, z których ponownie wybiera się jeden. Po kolejnym zestawie pozostaje ostateczny kolor: czerwony, pomarańczowy, magenta, żółty, zielony, turkusowy, niebieski lub fioletowy. Intensywność kolorów w połączeniu z wygodną pozycją na miękkiej skórze i kojącymi, naturalnymi dźwiękami pozwala się w pełni zrelaksować.

1

chceto

Jest to relaksujące i energetyzujące doświadczenie, które łączy techniki przodków z dzisiejszą technologią. Kolory wykorzystane były do uzdrowienia i duchowego wzmocnienia. Są pewną formą energii, a każdy odcień wywołuje niepowtarzalne wibracje. Każda osoba skupia swoją uwagę na kolorze, który najlepiej równoważy jej poziom energii i pobudza jej zmysły.

2

Restauracje, ale także poczekalnie na lotniskach, w hotelach czy w biurach, każde miejsce w którym czekanie wzbudza negatywne emocje można zamienić w chwilę relaksu. Kapsuła mycoocoon jest także dostępna dla mniejszych pomieszczeń, chociażby we własnym domu. W dłuższej perspektywie projektanci mycoocoon planują rozszerzyć oddziaływanie kapsuły na wszystkie zmysły m.in. poprzez zastosowanie aromaterapii.

3

4

mycoocoon 2

Źródło: http://www.mycoocoon.com/