Biała, gorzka, mleczna, z nadzieniem, czy też z bakaliami – jej rodzaje można by wymieniać godzinami. Każdy z nas ma tę swoją ulubioną. Czekolada – magiczne słowo! Brzmi ono niczym balsam dla moich uszu.

 

Jest dobra na wszystko, zarówno na smutki – jako jedna z niewielu sprawia, że w mgnieniu oka znikają wszelkie „niedogodności” dnia powszedniego, jak i na wszelkie radości – jest najbardziej powszechnym rodzajem podarunku (z okazji, jak i bez okazji) którym obdarowujemy swoich bliskich.

 

Z tą właśnie myślą wyszli producenci czekoladek Chocolissimo, które zadowolą nawet najwybredniejsze podniebienie. Dodatkowo, oprócz zadowolonego zmysłu smaku, pojawi się też błysk w oku obdarowywanego, bowiem owa słodycz może przybrać najrozmaitsze postaci – zarówno dla niej, jak i niego.

 

Za sprawą tej drobnej, lecz jakże znaczącej przyjemności, chyba każdemu z nas nie raz pojawił się uśmiech na twarzy.

 I choć, przyznajmy to otwarcie, ma w sobie nie mało kalorii, nie wyobrażamy sobie bez niej życia. I dobrze,w końcu coś się nam od niego należy! 😉 Czekolada, co udowodniono naukowo, to źródło energii, miedzi – która przeciwdziała chorobom układu sercowo – naczyniowego, oraz innych substancji, które bardzo pozytywnie wpływają na nasz organizm (przede wszystkim magnezu oraz wapnia).

Okazuje się, że mitem jest jakoby czekolada psuła zęby. Jednak ta „radosna nowina” dotyczy tylko gorzkiej czekolady, co powinno ucieszyć jej smakoszy 😉 Jak stwierdzono, właśnie gorzka ma najmniejszy wpływ na zły stan uzębienia, ponadto zawarte w niej kakao posiada nawet substancje o właściwościach bakteriobójczych.

  Pamiętajmy jednak, żeby mimo licznych zalet czekolady, nie spożywać jej w nadmiarze. Smacznego!

tagged in chocolissimo