Prezentowany na tegorocznych targach CES w Las Vegas router Linksys WRT1900AC, następca najpopularniejszego routera wszechczasów (modelu WRT54G), już 14 kwietnia pojawi się na polskich półkach sklepowych. Urządzenie będzie można zakupić w przedsprzedaży w sieciach Euronet, Komputronik i X-Kom na tydzień przed oficjalną premierą.

WRT1900AC_3Qtr_Shadow

Linksys WRT1900AC zaskoczy użytkowników niespotykaną dotąd wydajnością oraz wysokimi prędkościami przesyłu danych. Na konstrukcję routera składają się dwurdzeniowy procesor o częstotliwości pracy 1,2 GHz, 128 MB pamięci flash, złącza USB 3.0 oraz 2.0, port eSata oraz aż cztery wymienne, regulowane anteny. Dzięki nim WRT1900AC cechował będzie się doskonałym zasięgiem oraz jakością połączenia. Prędkość przesyłu danych w paśmie 5 GHz osiągnie wartość 1,3 Gbps, podczas gdy w paśmie 2,4 GHz dochodziła będzie do 600 Mbps. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli z routerem połączymy na raz kilka urządzeń korzystających z sieci bezprzewodowej, takich jak konsole, telewizory, komputery, tablety i smartfony.
Materiał video: http://www.youtube.com/watch?v=WWuuY49L3X4

WRT1900AC_Rear_Shadow_withPowerButton

Przy okazji premiery swojego najlepszego routera, Linksys zaprezentował kilka rozwiązań w nim zastosowanych. Network Map to funkcja, która pozwoli jeszcze lepiej zarządzać urządzeniami wchodzących w skład sieci domowej. Za pomocą przejrzystego interfejsu w postaci multimedialnej mapy sieci będziemy mogli zmieniać ustawienia dostępu dla poszczególnych gadżetów łączących się z routerem.

WRT1900AC_Front

Taką możliwość daje z kolei technologia Smart Wi-Fi, dzięki której routerem i jego funkcjami zawiadywać można nie tylko z poziomu przeglądarki internetowej, ale także aplikacji mobilnej, dostępnej na systemy iOS oraz Android. Dodatkową gratką dla zaawansowanych odbiorców będzie możliwość kreowania własnych wersji oprogramowania open source dla routera WRT1900AC. Deweloperzy społeczności DD-WRT, Open WRT, Tomato i wielu innych z pewnością docenią udostępnienie im zarówno sprzętu, jak i SKD/API umożliwiającego jeszcze lepsze dostosowanie urządzeń do potrzeb określonych społeczności. Firmware w wersji open source zostanie udostępnione wiosną bieżącego roku. Warto dodać, że dwuzakresowy router WRT1900AC został nagrodzony podczas targów Consumer Electronics Show 2014 w kategorii produktów Home Network.

WRT1900AC_3Qtr_Shadow

Więcej na: www.linksys.com