Większość budowli jest ograniczona przestrzennie, jednak dom Faustino oferuje schronienie i prywatność bez jakichkolwiek ograniczeń.

Solo_Faustino_3

Dom Faustino jest kolejnym projektem serii Solohouses, czyli 12 projektów domów wypoczynkowych zaprojektowanych przez 12 architektów, które są wolne od jakichkolwiek ograniczeń, poza ograniczeniami budżetowymi 🙂 Każdy z projektów jest zupełnie inny, każdy ma unikalne formy.

Solo Faustino

Dom Faustino ma być skomponowany z malowniczym, hiszpańskim krajobrazem. Składa się z prostolinijnych, geometrycznych elementów, które wyrastają z centrum domu w różnych kierunkach, tworząc wiele otworów z których widoczne są piękne krajobrazy. Ponadto taka ilość „okien” zapewni mnóstwo światła w ciągu dnia, z kolei po zachodzie słońca oświetlenie domu będzie miało oszałamiający efekt.

Solo_Faustino_2

Poziomy podłóg wewnątrz budynku będą zróżnicowane, tak aby zachęcić mieszkańców do doświadczania przestrzeni w zupełnie nowy sposób. Z powodu braku tradycyjnych odniesień przestrzennych mieszkańcy będą mieli poczucie nieważkości.

Solo_Faustino_4

Źródło: