Po boomie na polskie rozszerzenia domen (.pl) nastała era szukania czegoś nowego, innego, przyciągającego wzrok i słuch. Jak ważna jest strona internetowa i odpowiednia jej nazwa, wie każdy z nas. Jednak końcówki domen o rozszerzeniu .pl znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Wykupują je firmy, na swoje potrzeby, ale też o wartości takich domen doskonale wiedzą spece od inwestowania w te najbardziej poszukiwane.

domeny2

Dzięki globalnej możliwości korzystania z domen z rozszerzeniami innych krajów powstała u nas nowa moda. Jednym z przykładów jest platforma wspierania kreatywności WSPIERAM.TO
Rozszerzenia inne niż .pl stosuje już coraz więcej firm. Na przykład telewizje internetowe (ipla.tv), serwisy medyczne, (wylecz.to), platformy muzyczne (muzo.tv), czy wspomniane platformy crowdfundingowe (wspiera.my)

domeny3

Domeny jakie możemy wykorzystać w naszej działalności dzielą się na domeny generyczne (funkcjonalne pierwszego rzędu) na przykład: biz, com, eu, asia itp. oraz narodowe – przyporządkowane do danego kraju. I tak, rozszerzenie domeny z końcówką .TO wskazuje na kraj o nazwie Tonga, końcówka .MY na Malezję , a .TV to rozszerzenie Tuvalu. Możliwości jest bardzo wiele, jednak nie wszystkie pasują do języka polskiego.
Niedługo też zostaną uruchomione nowe domeny, które już teraz można prerejestrować i tak np. rozszerzenie .HEALTHCARE będzie dostępne już od 22 października 2014r. , a .HOSTING lub .HELP od listopada 2014.

domeny1
Żeby wykupić daną domenę trzeba skontaktować się z odpowiednimi firmami sprzedającymi i zarządzającymi domenami w wybranych krajach. Firmy te posiadają przedstawicieli danych krajów, którzy kupują domenę, robiąc później cesję na waszą firmę. Polskie firmy zajmujące się rejestracją domen są ogólnie znane.

wylecz
Nowa moda na ciekawe rozszerzenia domen postępuje i co ciekawsze są szybko zajmowane. Skorzystać możemy z wielu możliwości uatrakcyjnienia naszej strony nietypowym rozszerzeniem. Jeżeli mamy działalność zajmującą się kojarzeniem ludzi, możemy skorzystać z domeny RANDKUJE.MY. Lub jeżeli sprzedajemy perfumy możemy wybrać domenę POCZUJ.TO. Możliwości jest nieograniczenie wiele, a może trafimy na domenę, za którą jakaś firma zapłaci dziesiątki tysięcy złotych…?