EW-7711MAC umożliwia komputerom Mac oraz laptopom i ultrabookom z systemem Windows korzystanie z sieci Wi-Fi w najszybszym branżowym standardzie 802.11ac

3

EDIMAX Technology – producent szerokiej gamy rozwiązań sieciowych, inteligentnych urządzeń do zarządzania domem oraz systemów monitoringu wizyjnego – wprowadził na rynek bezprzewodową kartę sieciową EW-7711MAC. Jest to najmniejszy na świecie adapter AC450, pracujący w paśmie 5GHz. Design karty, poczynając od koloru, poprzez kształt, na niebieskiej diodzie LED kończąc, wpisuje się w nowoczesne wzornictwo urządzeń produkcji Apple.

1

Z adaptera mogą skorzystać nie tylko posiadacze komputerów Mac, ale także właściciele laptopów i ultrabooków z systemami stworzonymi przez Microsoft. Oprócz kompatybilności z MacOS 10.6~10.9 rozwiązanie jest bowiem zgodne również z platformami Windows XP/Vista/7/8/8.1. Niezwykle małe wymiary urządzenia (zaledwie 6,6 x 17 x 19 mm i tylko 3 gramy wagi!) sprawiają, że staje się ono praktycznie niezauważalnym elementem obudowy, umożliwiającym rozbudowę komputera o szybkie i wydajne połączenie w mało obciążonym paśmie 5GHz. Adapter nie ogranicza ruchów, nie przeszkadza w transporcie i nie odstaje od portu USB, przez co minimalizuje ryzyko jego uszkodzenia.

EW-7711MAC_5GHz

Karta sieciowa EDIMAX EW-7711MAC umożliwia bezprzewodowe przesyłanie danych z prędkością do 433Mb/s. Oznacza to, że dzięki niej użytkownik może nawet trzykrotnie zwiększyć szybkość swojego połączenia Wi-Fi w porównaniu z poprzednim standardem sieci – 802.11n. Rozwiązanie to jest idealne do przesyłania filmów w jakości HD, gier online czy innych aplikacji wymagających dużej przepustowości łącza.

EW-7711MAC_downstream

Adapter oferuje szyfrowanie połączeń we wszystkich dostępnych standardach: 64/128-bit WEP, WPA, WPA2 oraz WPS. Instalacja urządzenia jest bardzo intuicyjna i trwa kilkanaście sekund.
Główne zalety i funkcje produktu:
Małe wymiary (najmniejsza bezprzewodowa karta sieciowa USB AC450 5GHz na świecie);
Prędkość przesyłania danych do 433Mb/s w paśmie 5GHz;
Design integralny z rozwiązaniami Apple;
Przyjazny kreator konfiguracji.

EW-7711MAC_size

Cena i dostępność:
Bezprzewodowa karta sieciowa EW-7711MAC jest dostępna w sprzedaży od lipca 2014 roku w sugerowanej cenie detalicznej 69 PLN.

Zawartość zestawu:
1x bezprzewodowa karta sieciowa EDIMAX EW-7711MAC
1x skrócona instrukcja obsługi
1x płyta CD (sterowniki)

2

Źródło: www.edimax.com