EDIMAX Technology – producent szerokiej gamy rozwiązań sieciowych, inteligentnych urządzeń do zarządzania domem oraz systemów monitoringu wizyjnego – wprowadził na rynek SmartPlug SP-1101W. To niewielkie, proste w konfiguracji urządzenie należy do kategorii rozwiązań inteligentnych i umożliwia kontrolę nad urządzeniami elektronicznymi w domu, co pozwala uczynić go bardziej funkcjonalnym i energooszczędnym.

SP-1101W_EdiPlug

chceto

Podłączenie do SmartPluga lampki nocnej, ekspresu do kawy czy innych urządzeń elektronicznych, pozwala na ich zdalne włączanie i wyłączanie. SP-1101W można w prosty sposób skonfigurować za pomocą smartfonu lub tabletu. Wystarczy pobrać ze sklepu Google Play lub AppStore aplikację EdiPlug, włączyć SmartPlug i połączyć się z nim bezprzewodowo, a następnie uruchomić aplikację i dokończyć proces instalacji.

SP-1101W_Control

Za pomocą aplikacji możemy kontrolować zasilanie domu podczas gdy przebywamy w pracy, na wakacjach czy w delegacji. Aby być na bieżąco, można również skorzystać z funkcji powiadomień e-mail o tym, że podłączone do SmartPluga urządzenie zostało ręcznie włączone bądź wyłączone. Dzięki temu możemy być spokojni, że żaden sprzęt elektroniczny nie pozostał włączony przez przypadek.

SP-1101W_3step

SmartPlug SP-1101W umożliwia nie tylko zdalną kontrolę sprzętów domowych, ale pozwala także na zapisanie harmonogramu automatycznego włączania i wyłączania urządzeń, który można dopasować do indywidualnego trybu życia mieszkańców. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszy się zużycie energii, a przez to i wysokość rachunków za prąd. SmartPlug zgodny jest ze standardem sieci 802.11b/g/n i działa w zasięgu do 10m. Prędkość przesyłania danych dla tego urządzenia w standardzie n wynosi do 150Mb/s. Dzięki trzem wbudowanym diodom, które wskazują stan zasilania, przełącznika i sieci, łatwo można odczytać tryb pracy, w jakim znajduje się urządzenie.

SP-1101W_Schedule

Główne funkcje produktu:
– zarządzanie zasilaniem urządzeń elektronicznych z poziomu smartfonu lub tabletu
– możliwość ustalenia harmonogramu zasilania domu, dla większej niezależności i wygody
– powiadomienia e-mail o włączeniu lub wyłączeniu sprzętów podłączonych do SmartPluga
– oszczędność energii
– prosta, bezprzewodowa konfiguracja

SP-1101W_RM

Sugerowana cena detaliczna SmartPluga SP-1101W wynosi 189 zł.
Zawartość zestawu:
1x SmartPlug
1x skrócona instrukcja obsługi
1x płyta CD (wielojęzyczna instrukcja instalacji)

image002

Źródło: http://www.edimax.pl/pl/produce_detail.php?pd_id=473&pl1_id=20&pl2_id=100