Każdy z nas słyszał o okularach Google, które posiadają funkcje standardowego smartfona. Jednak dyskusyjną kwestią pozostaje wpływ okularów na zdrowie i bezpieczeństwo.  Dlatego też poszukuje się podobnych lecz udoskonalonych rozwiązań, które mają ułatwiać nasze życie. Przykładem tego jest Cicret – francuski projekt smartfona bez ekranu, który przypomina bransoletkę. Ekranem ma być skóra, gdyż poprzez system czujników ekran ma się wyświetlać na naszej ręce.

5

W ten sposób, w pełni będzie można korzystać z wszystkich możliwości jakie oferuje smartfon, ale w bardziej dogodny sposób. Taki typ ekranu zmniejsza ryzyko zniszczenia lub uszkodzenia. W łatwy i wygodny sposób będzie można z niego korzystać w dowolnym miejscu np. w wannie.

3

Urządzenie ma projektor i osiem czujników. Kiedy dotyka się przedramienia, czujnik przekazuje to z czego chcesz korzystać. Pomysłodawcy poszukują wsparcia i funduszy na realizację swojego projektu, a pojawienie się tego typu gadżetu na rynku z pewnością wzbudziłoby sporą sensację. Czy jednak zbudowanie tego urządzenia okaże się możliwe? Czy jest to tylko górnolotna idea?

2

4

Źródło: http://www.cicret.com/wordpress/