Milita Nikonorov to projektantka o unikalnym stylu, który pokochały kobiety w Polsce i wielu europejskich krajach.
Marka kojarzy się ze świetną jakością a projekty skierowane są do kobiet świadomych swojej urody. Kolekcje charakteryzują motywy kobiece, zmysłowe, ekskluzywne. Milita Nikonorov projektuje odzież dzienną, wieczorową i ślubną oraz biżuterię i dodatki. Wszystko jest wytwarzane ręcznie i w krótkich seriach, a nierzadko w pojedynczym egzemplarzu. Najlepsze tkaniny, dzianiny i surowce pochodzą głównie z Włoch, Francji oraz z najlepszych polskich fabryk.

2 1O najnowszej kolekcji:
„W poszukiwaniu inspiracji do stworzenia kolekcji dotarłam do historii rodzinnej i jej niezwykle barwnej bohaterki – ciotki mojego dziadka, Felicji Curyłowej. Felicja uznana jest za światowej sławy malarkę ludową, która rozpowszechniła we wsi Zalipie zwyczaj malowania kwiatów … dosłownie na wszystkim. Tradycja ta przetrwała do dziś i co roku na wiosnę mieszkańcy malują swoje domy na biało, aby od nowa stworzyć kompozycje kwiatowe i stanąć do czerwcowego konkursu „Malowana Chata”.

12 FELICITÀ

Opowieści o ekscentrycznej i barwnej Felicji zaprowadziły mnie do samego Zalipia. Spędziłam tam kilka dni wśród malarek przygotowujących się do konkursu. Chciałam, aby historie opowiadane przez mojego dziadka, Gustawa Curyło ożyły wraz z moją kolekcją. Zbyt prostym i za oczywistym byłoby wykorzystanie zalipiańskiego kwiata w jego dosłownej postaci. Jako,że jest on kwiatem wyobraźni i każda malarka posiada swój własny, charakterystyczny styl, postanowiłam nauczyć się od podstaw malowania kwiatów i przekształcić je na swój niepowtarzalny sposób. Tak powstały w najlepszych polskich fabrykach tkaniny i dzianiny z moim własnym motywem, namalowanym markerami zamiast farbami, jak w oryginale.

chceto2

FELICITÀ_1

FELICITÀ_3

Kolekcję „FELICITÀ” kieruję do kobiet z osobowością, świadomych jakości oraz tego, że elegancja to nie tylko ubranie, ale również sposób jego noszenia i styl bycia. Dla feerii barw tłem jest biel a uspokojeniem czerń. Szerokie rękawy, bufki, marszczenia, koronki zostały zaczerpnięte ze stroju krakowskiego, który w Zalipiu noszony jest podczas ważnych uroczystości. Dopełnieniem są obecne w moich kolekcjach od lat, ręcznie robione róże tym
razem w postaci wianków, kolii, kolczyków.

Znaczenie tytułu „FELICITÀ” jest dwuwymiarowe – oznacza szczęście i radość jak i jest skojarzeniem z imieniem „FELICJA”, która stała się moją inspiracją. Oddaję w Wasze ręce kolekcję, która jak żadna dotąd płynie z mojej duszy, jest obrazem mojej radości z tego, co robię i jakimi ludźmi się otaczam. Niech tak jak mi przyniesie Wam RADOŚĆ.FELICITÀ!”

FELICITÀ_

14

5 13

Więcej na: http://nikonorov.com/