Szereg atrakcji czeka uczestników Festiwalu Fryzjerskiego Hair Fair i Festiwalu Kosmetycznego Beauty Fair. Ciekawy program przygotowali zarówno organizatorzy jak i Wystawcy prezentujący ofertę na swoich stoiskach wystawienniczych.

Scena główna obfitowała będzie w liczne pokazy i prezentacje trendów wiodących marek na rynku europejskim i światowym. Na uwagę zasługują takie nazwiska jak Mistrzyni Maria Korzeniowska, Nowa Grupa Artystyczna „#1” której założycielami są J.Ziemirski i A.Ptak, a która to inaugurację swojej działalności zaplanowała właśnie na Festiwalu pokazem CODE, zespół edukatorów Berendowicz&Kublin; Mistrz upięć i niesamowity ShowMen – Robert Wypych wraz z marką Progress Września czy Gwiazda Festiwalu zaproszona przez Organizatora – firmę WATS francuski stylista Pascal de los Rios w asyście Dyrektora Artystycznego Subtil France – Fabrice Parra oraz wielu innych artystów fryzjerów, którzy uświetnią tegoroczne pokazy fryzjerskie. W sobotę zaś – tradycyjnie już scena główna oddana zostanie ambitnej młodzieży szkolnej, która przygotowuje swoje pokazy w ramach Parady Szkół.

Można będzie śledzić zmagania zawodników w 14 Konkursie Fryzjerskim o Puchar Śląska oraz Mistrzostwach Top City a także w Mistrzostwach w Zdobieniu Paznokci Fanstamagorie 2014., które od lat współorganizuje Ewa Żabińska-Lubowiecka – kosmetolog, mistrz kosmetyki, edukator Centrum Kosmetycznego Vellp Professional i Vellp Education.
Fantasmagorie doczekały się już piątej edycji internetowej – opartej na przesyłaniu zdjęć wykonanych prac – oceniane będą dłonie i stopy. Można także spróbować swoich sił w internetowej edycji Metamorfoz – to konkurs dla stylistki paznokci,wizażystki i fryzjerki – oceniana będzie zmiana wizerunku modelki w ujęciu całej sylwetki (to także konkrus zdjęciowy). W sobotę tradycyjnie odbędzie się konkurencja zdobienia paznokci biznesowych natomiast w niedzielę wielkie SHOW Nail Art w tym roku w dość trudnej tematyce „Zamki i Warownie”.

Po raz drugi odbędą się także Mistrzostwa Polski w Makijażu Permanentnym Linel – prestiżowy konkurs z ogromną pulą cennych nagród współorganizowany przez prężnie działającą firmę Linel. Nie braknie także wyzwań dla wizażystek – bowiem dla nich przewidziano kolejną edycję Mistrzostw Makijażu Ekstawaganckiego – konkurs na wysokim poziomie z dużą liczbą startujących oraz znakomitym składem Jury. W tym roku zobaczymy makijaże… czekoladowe. Tytuł tegorocznego konkursu to „Kraina Czekolady”. Opiekę artystyczną i patronat organizacyjny nad Mistrzostwami piastuje od lat Artysta Plastyk, właścicielka Szkoły Makijażu Artis – Anna Bogdziewicz.

Oba festiwalowe dni będą okazją do zdobywania wiedzy od najlepszych – przygotowany został panel seminaryjny i szkoleniowy trwający nieustannie od początku do zakończenia targów. Prelekcje, wykłady i prezentacje zaplanowane są równolegle w dwóch salach konferencyjnych. Dodatkowo cześć warsztatowa prowadzona będzie niezależnie. Wstęp na wszystkie prelekcje zawarty jest w bilecie wstępu na targi (za wyjątkiem Warsztatów Fryzjerskich VIP). Ponadto, nowe konkursy z cennymi nagrodami! Po raz pierwszy na Festiwalu i po raz pierwszy w Polsce – Mistrzostwa w Artystycznym Zdobieniu Rzęs „Głębia spojrzenia”

Źródło: http://www.festiwalfryzjerski.pl/