Owoce i warzywa towarzyszyły ludzkości od zarania dziejów. Nim człowiek osiedlił się i wynalazł pismo, nasz rodzaj prowadził koczowniczy tryb życia oraz praktykował zbieractwo i łowiectwo. Wybierali z dziko rosnących te rośliny, które mogły stanowić pożywienie. Już wtedy owoce i warzywa były absolutnie niezbędne do przetrwania ludzi zwłaszcza, gdy polowania były nieudane.

Stąd Festiwal Owoców i Warzyw Świata, który odbędzie się w dniach 3-5 października 2014 r. w Warszawie przy Al. Komisji Edukacji Narodowej 61.

Podczas Festiwalu będzie można się dowiedzieć, dlaczego takie ważne jest spożywanie owoców i warzyw, ale także jak można się rozsmakować w tych najzdrowszych i od wieków znanych bezcennych źródłach witamin i minerałów potrzebnych nam do życia. Festiwal ma stać się ważnym motywem dla gości i turystów do odwiedzenia Warszawy, gdzie Wschód łączy się z Zachodem w przybliżeniu dziedzictwa kulinarnego i kulturowego wielu znanych ale i nieznanych regionów świata, z których każdy ma własne niepowtarzalne owoce, warzywa i przyprawy. Idea Festiwalu to także zachęcenie do tego, aby w codziennej diecie nie brakowało owoców i warzyw, oraz promocji zdrowa i okazujemy szacunek dla środowiska naturalnego upowszechniając przyjazną dla ziemi idee weganizmu i wegetarianizmu.

Źródło: http://owoceiwarzywa.org/witamy-na-stronie-festiwalu-owocow-i-warzyw-swiata/