Koncerty, wystawa motocykli, spotkania z ciekawymi ludźmi – to tylko część atrakcji, jakie będziemy mogli zobaczyć 06 września w chorzowskim Parku Śląskim w ramach Festiwalu Życia 2014.

W pierwszą sobotę września na Dużej Łące w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Życia. Poprzednia, która odbyła się w 2012 roku w Krakowie okazała się wielkim sukcesem gromadząc ok. 20 000 gości z całego kraju.

Tegoroczny festiwal będzie jednym z największych chrześcijańskich wydarzeń kulturalnych w naszym regionie, a nawet kraju. Na scenie będziemy mogli zobaczyć m.in.: TGD, Natalię Niemen i Grzegorza Kloca. Swoją obecność zaznaczą również raperzy, znani z krakowskiego Festiwalu Życia: Kolah i Arci, oraz Arkadio.

Jednym z gości tegorocznego wydarzenia będzie siostra Anna Bałchan znana szczególnie na Śląsku jako prezes Stowarzyszenia Po MOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej, którego celem jest pomoc kobietom i ich dzieciom zagrożonym lub dotkniętych przemocą seksualną,fizyczną i psychiczną.

Niebywałą atrakcją tego wydarzenia będą pasjonaci z Chrześcijańskiego Klubu Motocyklowego „Boanerges”,którzy oprócz zamiłowania do jazdy na motocyklach, przede wszystkim chcą dzielić się tym co przeżyli spotykając Boga na naszej drodze.

Festiwal promuje przede wszystkim wartości rodzinne dlatego też przewidziano bogaty w atrakcje program dla dzieci przygotowany przez profesjonalistów i opływający w gry sportowe, zabawy, konkursy z nagrodami, interaktywne spektakle, czy występy klaunów. Do dyspozycji najmłodszych będzie także dmuchany plac zabaw, a całość ukoronuje koncert Majki Jeżowskiej.

Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest David Hathaway, założyciel i przewodniczący „Eurovision Mission to Europe”, redaktor magazynu Prophetic Vision, a także międzynarodowy kaznodzieja, aktywnie działający od ponad 60 lat. „Eurovision Mission to Europe” jest jedną z największych organizacji chrześcijańskich w Europie, a także największą tego typu organizacją w Rosji.

Do tej pory festiwale organizowane były w krajach Europy Zachodniej, a także na Ukrainie, w Gruzji, Armenii, Izraelu, Mongolii, etc. W Polsce pierwszy taki festiwal odbył się w 2012 roku w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego, na którym bawiło się ponad 20 000 gości z całego kraju.Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 6-7 września w Parku Śląskim w Chorzowie.

Źródło: