Tegstove gotuje, ładuje i magazynuje energię. Urządzenie mieści w sobie przenośną kuchenkę kempingową, a do tego umożliwia ładowanie urządzeń elektrycznych np. smartfona czy laptopa. Podłączony przez USB kabel ładowarki pobiera energię z urządzenia. Wszystko za sprawą generatora termoelektrycznego. Technologia ta jest znana już od 1821 roku, jednak do tej pory często bywała nieskuteczna. W dzisiejszych czasach, kiedy to urządzenia elektryczne stają się coraz bardziej wydajne, jest to doskonałe rozwiązanie.

Tegstove_2

Nadmiar ciepła emitowanego przez ogień podczas gotowania jest magazynowany do konkretnego zastosowania, gdyż wewnętrzny akumulator przechowuje energię do przyszłej pracy. Technologia jest napędzana przez efektywne i czyste spalanie gazu. System Tegstove może naładować urządzenia mobilne w każdej chwili, nawet jeśli gaz jest wyłączony. Urządzenie eliminuje konieczność posiadania oddzielnych przedmiotów do gotowania, ładowania i przechowywania energii. Tegstove może służyć także jako oświetlenie, a ponadto, można go wykorzystywać praktycznie wszędzie. Jest łatwy do przenoszenia, ma stabilną konstrukcję i nie wymaga prądu.

Tegstove_3

Nawet jeśli wewnętrzny akumulator jest wyczerpany system bezpieczeństwa gazu nadal będzie działać. Temperatura cylindra jest kontrolowana m.in. poprzez mały wentylator wewnętrzny, który może zwiększać lub zmniejszać temperaturę cylindra naprzemiennie. W rzadkich przypadkach, gdy cylinder staje się zbyt gorący, mechanizm zabezpieczający wysuwa go, a płomień automatycznie gaśnie.

Tegstove_4

Tegstove_

Źródło: https://www.indiegogo.com/projects/tegstove-cook-charge-and-store-energy-on-demand