Hall of Games 2014
Wielkie święto gier w stolicy Dolnego Śląska!

W dniach 14 – 16.11.2014 we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się pierwsza edycja targów gier komputerowych Hall of Games 2014. To wyjątkowe wydarzenie skupi w jednym miejscu największych producentów, wydawców oraz dystrybutorów gier wideo i oprogramowania. Na imprezie nie zabraknie nowinek technologicznych, sprzętu i akcesoriów gamingowych. Dodatkową atrakcją będą panele dyskusyjne z ludźmi z branży gier, turnieje e-sportowę (m.in. League of Legends), konkursy oraz jeden z największych zlotów fanów gier planszowych w Polsce.

Na targach będzie można zagrać w najnowsze gry komputerowe i wideo, obejrzeć prezentacje nadchodzących produkcji (m.in. Dying Light, Hellraid) oraz wysłuchać interesujących wykładów dotyczących pracy w branży gier. Podczas paneli dyskusyjnych wszyscy uczestnicy będą mogli zasięgnąć opinii specjalistów z branży, w zakresie różnych zagadnień. Będą też mogli wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach. Jeden z nich będzie dotyczył tworzenia strojów do cosplay, a poprowadzi go znana cosplayerka Shapii. Dodatkowe atrakcje specjalne, to między innymi konkurs Cosplay, wieczorne turnieje e-sportowe oraz nocny maraton trailerów i filmów w sali kinowej Kompleksu Hali Stulecia. W trakcie imprezy odbędzie się premiera „Gry o Wrocławiu”. Konkurs ogłosiło Biuro Festiwalowe Impart Wrocław 2016. Grę wyprodukowała grupa studentów związanych z Kołem Naukowym Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej „TK Games”, która otrzymała aż 180 000 PLN przeznaczonych na realizację projektu! Hall of Games będzie pierwszą okazją, aby zobaczyć efekt prac studentów na żywo.

„Nie od dziś wiadomo, że Wrocław to jeden z najsilniejszych w Polsce ośrodków branż kreatywnych. To tu swoje siedziby mają znaczący producenci gier komputerowych, twórcy cyfrowych animacji czy efektów specjalnych. To także tu aktywnie działa klaster Creativro, zrzeszający polskich liderów tego dynamicznie rozwijającego się sektora. Należy również pamiętać, że Wrocław jako Europejska Stolica Kultury 2016, kładzie duży nacisk na rozwijanie współpracy między nauką, technologią i sztuką. Biorąc to pod uwagę, sądzimy, że Hall of Games wpisuje się w politykę miasta i z przyjemnością bierzemy udział w organizacji tego wydarzenia” – Ewa Kaucz, Wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Czas: 14-16.11.2014 r.
Miejsce: Hala Stulecia, Wrocław
Wstęp: bilety w cenie od 8 PLN, dla dzieci poniżej 6 roku życia wstęp bezpłatny

Źródło: