Są różne sposoby na wywołanie uczucia miłego ciepła, jakie lubi każdy z nas. Może to być wypicie gorącej czekolady z cynamonem i imbirem, albo otulenie się milutkim puchatym kocem. Co jednak zrobić, żeby nie zmarzły nam stopy?
Tak, warto zakupić ocieplane buty, koniecznie z naturalnej skóry, która przepuszcza powietrze i nie zaparza nóg. Tylko same buty nie wystarczą… kto próbował, ten wie, że nawet najlepsze buty nie spełnią swojej funkcji grzewczej jak nie będzie na stopie odpowiedniej skarpety.
smartwool2zobacz_inneNa rynku mamy taki ogrom różnego rodzaju skarpet, że trudno wybrać te najlepsze dla nas. Problem wydawałoby się, że banalny, jednak zły wybór może sprawić że nasze stopy zaczną chorować. Wystrzegajmy się skarpet bardzo tanich, które wydają nam się ok, bo jednak dobry produkt musi być zrobiony z dobrej jakości składników, a te z kolei siłą rzeczy są droższe. Najlepiej gdy skarpety wykonane są z naturalnych materiałów, na przykład z wełny. Wszyscy znamy góralskie, wełniane grube skarpety. Ubiera się je najczęściej na noc, gdyż ciężko je włożyć do zwykłego buta.

717-001-1369123160

Łowcy Trendów znaleźli gorącą alternatywę dla góralskich wełnianych skarpet. Otóż przetestowaliśmy całkiem normalne wydawałoby się skarpety SmartWool life style. Na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od zwykłych skarpet, jednak kiedy wzięliśmy je do ręki można było wyczuć charakterystyczną dla prawdziwej wełny szorstkość. Kto sprawdza skład produktów, i wie, co znaczy WOOL jest przygotowany na tą szorstkość. Zdecydowaliśmy się założyć skarpety i przetestować ich skuteczność w grzaniu.

smartwool7

O dziwo, pierwotne uczucie wełnianej szorstkości zniknęło, natomiast pojawiły się nowe doznania – oddychanie skóry. Wyraźna różnica między sztucznymi, tylko syntetycznymi skarpetami, nawet tymi, które w składzie mają wpisane 100 % bawełny (co jak wiemy w ogóle nie jest możliwe). Kilka godzin prób – po podłodze, po dywanach, po posadzce. Testowanie w różnych warunkach to podstawa sprawdzenia jak na prawdę zachowuje się produkt. A na koniec dnia ściągnięcie butów po intensywnym bieganiu po mieście. Rezultaty? Skarpety SmartWool sprawdziły się doskonale. Nie oddawały specyficznej woni stopy uwięzionej w bucie, czyli można wyciągnąć wioski, że naturalne materiały zadziałały i zniwelowały niepotrzebne zapachy. Przy używaniu skarpet w domu, można chodzić tylko w nich, nie zakładając już dodatkowego obuwia, np. pantofli. SmartWool tak dobrze ogrzewają stopy, że niewyczuwalny zdaje się być chłód bijący od podłogi. Jednak uwaga: nie mają zbytniej przyczepności i chodząc po posadzce lub panelach, trzeba uważać, żeby się nie poślizgnąć.

sw717084-1367845746
Skarpety SmartWool naprawdę dobrze chronią stopy przed chłodem i nie sprawiają wrażenia wilgotności czy przegrzania stóp. Są idealne, zwłaszcza gdy mamy słabe krążenie krwi i z trudnością dopływa ona do naszych dolnych partii ciała, ponieważ wełna sama w sobie świetnie pobudza układ krążenia. Stąd zapewne to uczucie szorstkowści – niemiłej dla dłoni, ale zbawiennej dla rozgrzewania stóp.
Jeszcze mały test przed telewizorem, przy szklance soku z jęczmienia…, bo kiedy siedzimy w bezruchu, automatycznie szybciej marzniemy, ale nasze stopy jednak pozostały ciepłe. I już wiemy, że wełniane skarpety SmartWool będą towarzyszyć nam w chłodne jesienno-zimowe wieczory.
POLECAMY!