Nissan odpowiadając wyzwaniom rynku motoryzacyjnego w Europie wysuwa propozycję innowacyjnego lakieru zastosowanego w samochodzie elektrycznym Leaf, który świeci w ciemności. Lakier został zaprojektowany we współpracy z Hamishem Scottem, znanym ze stworzenia Starpath – sprayu, który pochłania energię promieniowania UV tak, aby mógł on świecić przez okres od 8 do 10 godzin po zachodzie słońca.

LEAF

Farba – stworzona specjalnie dla Nissana-  jest wyjątkowa dzięki zastosowaniu materiałów całkowicie organicznych. Zawiera rzadki produkt jakim jest glinian strontu, bezwonny i obojętny związek stosowany w innych produktach typu glow-in-the-dark. W ten sposób Nissan propaguje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju takie jak instalowanie paneli słonecznych. Coraz więcej właścicieli Leaf wykorzystuje energię słoneczną nie tylko w swoich domach, ale także do ładowania swoich samochodów. Nissan podkreśla ten trend poprzez swój unikalny lakier.

LEAF_2

glow_in_dark_leaf_01

Źródło: http://nissannews.com/en-US/nissan/usa/releases/nissan-in-europe-is-first-car-maker-to-apply-glow-in-the-dark-car-paint