Inteligentne skarpetki Owlet pomagają nowym rodzicom kontrolować stan zdrowia noworodka, oferując estetyczny i praktyczny charakter. W nowej wersji produkt został ulepszony nie tylko pod względem wyglądu, ale przede wszystkim funkcji, dzięki którym rodzice otrzymują dane w formacie łatwym do zrozumienia.

Owlet_1

Urządzenie mierzy tętno i poziom tlenu we krwi, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa, w szczególności, gdy jest to pierwszy noworodek w rodzinie. Owlet korzysta m.in. z tej samej technologii, która jest wykorzystywana w szpitalach, czyli technologii pulsoksymetrów. Dla zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony Owlet został zaprojektowany tak, aby funkcjonować także niezależnie od iPhona (lub urządzenia Apple).

how-it-works-bar

Inteligentne skarpetki łączą się ze stacją bazową, która ostrzega o niebezpieczeństwie poprzez system różnych świateł i brzęczenia. Dane dotyczące zdrowia niemowlaka są umieszczane w chmurze, dlatego można je wyświetlić w dowolnym miejscu i o dowolnej porze np. w biurze. Przykładowo, brzęczenie włączy się, gdy poziom tlenu we krwi dziecka pozostaje na poziomie poniżej 85% przez dłuższy czas. Alarmy zostały zaprojektowane przez zespół specjalistów pulsoksymetrii, pediatrów, neonatologów i pulmonologów. Należy pamiętać, że Owlet nie jest urządzeniem medycznym, a jedynie wspierającym w kontroli.

O

Owlet

Źródło: https://www.owletcare.com/how-it-works