W poszukiwaniu aktywniejszej formy obcowania ze sztuką, galeria w Manili (Filipiny) zaproponowała coś zupełnie innego niż tradycyjne muzea, czyli obrazy 3D. W ich tło może wkomponować się każdy zwiedzający. Jeśli malarstwo nie wzbudzało u kogoś zbyt wielkiego zainteresowania to po wizycie w tym muzeum może się to zmienić.

3D Art Museum_

W większości tradycyjnych muzeów ogranicza się fotografowanie dzieł ze względów ochronnych, ale w Manili jest na odwrót, gdyż muzeum zachęca do tworzenia kreatywnych fotografii. W ten sposób zaprasza miłośników sztuki do świata fantazji i emocji. Dzięki obrazom 3D odwiedzający mogą znaleźć się na swoich ulubionych arcydziełach takich jak: „Gwiaździsta noc” Van Gogha czy „Krzyk” Edvarda Muncha.

3D Art Museum_2

Muzeum odtwarza obrazy w wyjątkowy sposób i pozwala stać się ich częścią, co tworzy pewnego rodzaju związek między sztuką a obserwatorem. Niezwykła szczegółowość, dbałość o detale, a przez to zapewnienie tła dla kreatywności i inspiracji jest efektem ogromnych starań i pracy muzeum. Miejsce to zapewnia niezwykłą zabawę pokazując, że sztuka może nie tylko zachwycać, ale i dostarczać rozrywki.

3D Art Museum_3

3D Art Museum_4

3D Art Museum_5

Źródło: http://laughingsquid.com/
https://www.facebook.com/artinisland