Roboty są wspaniałym dowodem rozwoju technologicznego, ale ponoć nie zastąpią one człowieka, który w sposób świadomy reaguje na działania i zachowania innych. I tu pojawia się kolejny projekt, tym razem robota o nazwie Romo, stworzonego z myślą o dzieciach. Ideą stworzenia Romo było przekroczenie granicy bezosobowych maszyn i wykreowanie robota posiadającego własny styl i pewnego rodzaju osobowość.

Romo Robot 3

chceto

Romo to przekształcenie iPhone w ekspresyjnego  robota, który ma trzy podstawowe zadania. Po pierwsze, wprowadza dzieci do świata podstawowych pojęć programowania. Dzieci pomagają robotowi ukończyć różne misje m.in. aktualizując jego aplikacje lub wprowadzając nowe.

Romo Robot 2

Ponadto, Romo ma być nowym przyjacielem dzieci. Może się poruszać, można go szturchnąć, łaskotać, m.in. będzie się śmiał, uśmiechał, kichał i skłaniał. Ekran dotykowy staje się niebieską twarzą, przybierając różnorodną dynamikę w zależności od naszych działań. Romo rozpoznaje twarz i reaguje na Twoje ruchy, potrafi nawet określić kolory i obiekty wokół Ciebie. Jest w stanie wyrazić uczucia i rozwijać swoją „osobowość”. Romo jest gotowy do wypełniania wszystkich poleceń.

p6540_extra4_column_grid_12

Kolejną funkcją jest możliwość połączeń wideo, tworząc jak gdyby „Skype na kołach”. Romo może być sterowany zdalnie przez każdego, w każdym miejscu na świecie, dzięki czemu można łączyć rodziny i przyjaciół poprzez telepresence.  Jest kompatybilny z iPod touch 5, iPhone 5 / iPhone 5S i 5C.

Romo Robot 3

p6540_extra1_column_grid_12

Źródło: http://www.firebox.com/product/6540/Romo