Ten artysta pochodzący z Hiszpanii zadziwia nas swymi  pomysłami, doborem materiałów, scenografią fotografii. Isaac Cordal znany jest przede wszystkim ze swoich rzeźb, przedstawiających człowieka w aglomeracjach miejskich. Zestawia miniaturowe figurki z przestrzenią dla normalnych rozmiarów człowieka naturalnej jak np. kałuże, mury, trawy. Przeskalowane cementowe postaci (ok.25cm)umieszcza w różnych miejscach -Berlinie, Londynie, Brukseli, Liege, Barcelonie i Vigo.

Rzeźby te zaczynają grać ze sobą nawzajem i z zastaną przestrzenią. Autor dokumentuje skrupulatnie swoje instalacje bawiąc się tym samym z widzem. W zależności od wykonanej fotografii można interpretować miejsce umieszczenia figury.

Sam autor nazywa projekt ten”Cementowe zaćmienia” (Cement Eclipses).

 Figurki uosabiają swoistą metamorfozę. – mówi Issac Cordal – Metamorfozę, w której miejski człowiek wychodzi ze swej roli obywatela i zlewa się z miastem, stając się powoli częścią mebli miejskich.

Ostatnimi czasy autor „Cementowych zaćmień”, zainteresował się innym zjawiskiem zarówno przystępnym wizualnie dla mas jak i efektownym. Materiałem jego prac są kuchenne sitka. Wydrąża w nich różnorodnymi narzędziami płaskorzeźby o kształcie ludzkich twarzy. Sitka te umieszcza nocą na chodnikach miast. Cienie, które rzucają ukazują najwyraźniej przedstawione na nich ludzkie portrety. Jest to swoista zabawa światłem i cieniem robiąca wrażenie naniesionego rysunku na powierzchnie chodnika.

    Mimo nie długiego stażu artystycznego Isaac Cordal zyskał dużą popularność wśród galerii oraz internautów. Jego street artowe akcje wpisują się idealnie w zastany czas- bo nic lepszego nie można zrobić jak” wyjść ze sztuką na ulice”. więcej o autorze:http://www.isaac.alg-a.org/