„it is a man`s world…”…śpiewał onegdaj genialny James Brown. Wprawdzie nie powinna się z tym zgadzać żadna nowoczesna, wyzwolona kobieta, ale niestety! – projektanci swymi kolekcjami na jesień/zimę 2012/2013 burzą wywalczony przez sufrażystki porządek świata. Na wybiegach projektantów takich jak Miu Miu, Giorgio Armani, Kenzo czy Preen króluje męska elegancja, jednak w zdecydowanie sfeminizowanej wersji.

zobacz_inneJuż sam słynny Yves Saint Laurent swoim damskim smokingiem zaprojektowanym w latach 60 przetarł szlaki, które następnie pogłębiły bufiaste marynarki rządzące w latach 80, jednakże dopiero teraz damski garnitur osiągnął apogeum swojej perfekcji.   Ale nie bój się, kochana, jeśli nie masz zamiaru w jesienne chlapy lub zimowe roztopy chodzić od stóp do głów odziana w bajeczny (z równie bajeczną ceną) garnitur Kenzo, nic straconego!

Wystarczy odrobina kreatywności i najmodniejszy look sezonu masz u siebie jak w banku. Męski szyk to przede wszystkim proste spodnie prasowane w kant, postaraj się żeby były w modnym, żywym kolorze i o interesującej fakturze, błyszczący materiał jest bardzo trendy! Dobrze skrojona koszula, dwurzędowy żakiet, wzory w klimacie unisex, prosta biżuteria a na głowie melonik…! To wszystko sprawi, że pośród fashionistek nie pozostaniesz w tyle.

 

Jeśli chodzi o makijaż do męskiej stylizacji – zdecydowanie postaw na ultrakobiecy look. Długaśne rzęsy w stylu ikony Twiggy, podkręcone i maksymalnie wytuszowane, podkreślone kredką oko i wyraziste usta (pamiętaj o zachowaniu kolorystycznej równowagi!) sprawią, że wyróżnisz się z tłumu i absolutnie nikt, nie przejdzie obok ciebie obojętnie.