Rowery ewoluują w nowoczesnych społeczeństwach, tak aby ten ekologiczny środek transportu oferował kolejne korzyści i udogodnienia dla użytkowników. Zapewne wiele osób słyszało już o polskim projekcie IzzyBike inżyniera Marka Jurka, którego konstrukcja odbiega od klasycznych jednośladowców.

izzybike

Co wyróżnia IzzyBike pośród innych rowerów?
Jedną z najważniejszych jego cech jest brak łańcucha, co rozwiązuje wiele problemów. Rower posiada napęd na przód lub na oba koła. Pedały zostały umieszczone na przednim kole, a kierowanie pojazdem umożliwia nie tylko kierownica, ale także specjalna, dwuczęściowa rama. Konstrukcja ta umożliwia łatwiejsze utrzymanie równowagi i kierunku jazdy, bez konieczności używania rąk. Dzięki temu jazda jest bardziej płynna i elastyczna.

IzzyBike_3

Rower ma się sprawdzać w każdym terenie i przy różnych warunkach atmosferycznych. Zaletą jest także szybki i prosty sposób składania roweru. Wystarczy jeden ruch ręką (obrócenie kierownicy o około 250 °), a rower zmieści się w bagażniku samochodu lub w windzie. Ponadto, jest wygodny, gdyż napęd na przednie koła i niskie siodełko z tylnym wsparciem umożliwia przyjęcie wygodnej pozycji.

IzzyBike_2

IzzyBike_4

Źródło: http://izzybike.eu/