Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, to jeden z najpiękniejszych jarmarków. W tym wyjątkowym czasie serce Wrocławia zaczyna bić mocniej… Wrocławski Rynek staje się tłem dla bajkowej scenerii… Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników, na mieszkańców Wrocławia i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Magia świąt oczaruje każdego…!

BAJECZNE SMAKI NA SZLAKU MAGII
Na jednym z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych zagości moc pyszności. Spacerując po Rynku znaleźć będzie można nie tylko aromatyczny grzaniec i słodkie pierniki, ale też specjały, których nie spotka się w żadnym innym miejscu. Francuskie ślimaki, węgierskie kołacze i langosz, austriackie sery czy też wyśmienite śledzie to tylko początek tej apetycznej przygody.

Przy „Smakowitym Peronie” stanie wyjątkowa wędzarnia rybna, która swoim zapachem przyciągnie wszystkich smakoszy. Nie zabraknie również tradycyjnych oscypków z żurawiną, pieczonych kasztanów czy też regionalnych polskich wędlin. Jednak prawdziwym rajem dla łasuchów będzie pierzeja północna rynku. To właśnie tam wśród wielu łakoci pojawią się takie pyszności jak owocowe i czekoladowe napoje zwane shaki i świeżo wyciskane soki na gorąco w świątecznym wydaniu, przepyszna turecka baklava czy też pełne aromatu cejlońskie kawy i herbaty.

ŚWIĄTECZNE ATRAKCJE W BAJECZNYM KLIMACIE
W Bajkowym Lasku, na najmłodszych gości Jarmarku czekać będą przepiękne, nowe bajki, które swoją magiczną wizualizacją i oprawą dźwiękową wprowadzą wszystkich maluchów do iście baśniowego świata. „Kopciuszek”, „Śpiąca Królewna”, „Czerwony Kapturek” czy „Pinokio” z rosnącym nosem to tylko część tej niesamowitej przygody. Oprócz nowych bajek, Bajkowy Lasek wzbogaci się również o nową atrakcję: Śnieżną Kulę, która stanie się idealnym miejscem do robienia pamiątkowych zdjęć.

Przy strzeżonym przez Krasnali-latarników domku Pod Krasnalem, pojawi się Grzybek Krasnala, do którego będzie można wejść i wykonać niezwykłą pamiątkową fotografię. Nie zabraknie również domku Kominkowego wraz z plenerowymi kominkami, gdzie będzie można ogrzać się przy żywym ogniu i aromatycznym wrocławskim grzańcu oraz bramy Jarmarku Bożonarodzeniowego, która otwierając się na ulicy Świdnickiej wprowadzi wszystkich gości w magicznie świąteczny klimat.

Jarmark Bożonarodzeniowy to także idealne miejsce dla tych, którzy swoim bliskim pragną podarować coś wyjątkowego. W pięknych, drewnianych domkach będzie można wybierać świąteczne podarunki spośród wielu unikatów. W tym roku na Jarmarku zadebiutują ozdoby wykonane z koronek koniakowskich, olejne obrazy dla dzieci, wyjątkowe patchworkowe wyroby z Nepalu, portugalskie i marsylskie mydła zapachowe, ręcznie wykonane stroiki i choinki, naturalne kosmetyki z Egiptu i Jordanii i wiele innych wspaniałych produktów. Znaleźć będzie można również inne wyroby, między innymi ręcznie wyszywane antyalergiczne maskotki, drewniane zabawki dla dzieci, srebrna i pozłacana biżuteria z kamieniami szlachetnymi czy też piękne poduchy z motywami ludowymi.

Fani rękodzieła będą mogli nie tylko zakupić te niesamowite wyroby, ale także przyglądać się jak one powstają. W Przestrzeni Kultury Tworzenia, zlokalizowanej tuż przy wrocławskiej choince zamówić będzie można chociażby piękne, ręcznie malowane bombki z dedykacją, pamiątkową monetę wybitą przez wrocławskiego mincarza lub jedyną w swoim rodzaju, imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala.

WROCŁAWSKI KRASNAL PREZENTUŚ
Trzykrotne dotknięcie jego czapeczki sprawia, że wszystkie marzenia prawdopodobnie się spełniają… Ten przesympatyczny wrocławski Krasnal, spełniający świąteczne życzenia pojawia się tylko raz w roku właśnie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu.

Źródło: http://www.jarmarkbozonarodzeniowy.com/