Każdy może tworzyć muzykę, w trochę lepszy lub gorszy sposób. Celem zespołu Artiphon stało się stworzenie instrumentu, który zainspiruje ludzi do odkrywania dźwięków muzyki w codziennym życiu. Gitara, skrzypce, fortepian – wszystko na jednym instrumencie, który w intuicyjny sposób pozwala tworzyć muzykę. Opatentowana technologia pozwala przekształcać INSTRUMENT 1 w gitarę, skrzypce, bas lub fortepian. W ten sposób w jednym urządzeniu otrzymujemy kilka instrumentów.

INSTRUMENT 1

Poprzez swój unikalny, ergonomiczny kształt instrument może być przechowywany w różnych miejscach. To kompaktowe, przenośne i trwałe urządzenie wyraża nowe podejście do tego, co można zrobić z instrumentem muzycznym. Jeśli chcesz grać na gitarze, dobierasz odpowiednie ustawienie i grasz na strunach swoje ulubione akordy. Zmień położenie i ustawienia urządzenia, a otrzymasz fortepianowe klawisze. A jeśli chcesz grać na skrzypcach wystarczy przesunąć palcami po strunach by stworzyć przepiękne melodie.

INSTRUMENT 1_

INSTRUMENT 1 może zmieniać się razem z tobą, odkrywając nowe style gry i złożoność kolejnych dźwięków. Podłączając urządzenie 1 do dowolnego urządzenia mobilnego lub komputera można stworzyć każdy dźwięk.  Instrument 1 współpracuje z licznymi aplikacjami i oprogramowaniami m.in.: MIDI Ableton Live, ProTools, Logic. Działa w każdym oprogramowaniu do tworzenia muzyki, które używa standardu MIDI. Urządzenie ma także wbudowane głośniki.

INSTRUMENT 1_2

INSTRUMENT 1_3

INSTRUMENT 1_4

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/artiphon/introducing-the-artiphon-instrument-1?ref=category_popular