Lane Splitter to koncepcja samochodu, który dzieli się na dwie odrębne części. Wydaje się, że pomysł został zainspirowany tumblerem Batmana lub innym pojazdem jakiegoś niezwykłego bohatera.

Lane Splitter _Pomysł Marka Wilsona to stworzenie samochodu, który można podzielić na dwa motocykle. W ten sposób po pierwsze – z łatwością podzielisz się samochodem ze swoim partnerem, a po drugie – zaoszczędzisz paliwo jeżdżąc tylko jedną częścią pojazdu i z łatwością odnajdziesz miejsce parkingowe.

Lane Splitte_rAby uniknąć wyglądu pudła, zespół Argodesign przyjął asymetrię, gdyż każdy motocykl jest nieco zakrzywiony. W opcji motocykli przednie opony oddzielają się od siebie lekko, aby zapewnić większą stabilność i lepszy środek ciężkości. W trybie samochodu przednie koła łączą się i poruszają się razem, tworząc bardziej tradycyjne koła samochodu. Połączenie obu motocykli miałoby się dokonywać poprzez naciśnięcie jednego przycisku.

Lane Splitter _2

Chociaż Lane Splitter pozostaje bardziej w obszarach fantazji niż rzeczywistości, gdyż koszty jego powstania mogłyby być zbyt wygórowane, to jednak pomysłowe, śmiałe i innowacyjne koncepcje aktualizują istniejące produkty i wyznaczają nowe trendy. Być może w przyszłości powstanie takiego samochodu nie będzie już żadną trudnością.

Lane Splitter _3

Lane Splitter _4

 

Lane Splitter_1

Źródło: http://www.argodesign.com/lanesplitter.html