Firma Adonit, która już wcześniej stworzyła najbardziej dokładny rysik – Jot, podniosła poprzeczkę tworząc kolejny – Jot Touch.  Pierwszy rysik który reaguje na siłę nacisku, korzysta z Bluetooth i posiada klawisze skrótów.  Dzięki reakcji na siłę nacisku mamy możliwość jeszcze bardziej dokładnego rysowania. Jednak prawdziwym ułatwieniem są przyciski skrótów.

 Dodanie tych przycisków ułatwia płynne przełączanie narzędzi lub opcji, bez konieczności cofania się do menu głównego. Przyciski skrótów umieszczone dotąd na urządzeniach stacjonarnych czyli na tablecie tak jak w urządzeniach firmy Wacom, są już przeszłością. Dzięki zastosowaniu przycisków na rysiku praca dla projektantów, jak również dla grafików stała się jeszcze prostsza.

 Aby ułatwić korzystanie z nowych funkcji firma Adonit udostępniła aplikację Jot SDK, dzięki której wszystkie nowe funkcje zostały zawarte w takich programach jak np. SketchBook Pro, ProCreate, ArtRage i Clibe.

 W zestawie Jot Touch jest ładowarka USB, dodatkowa końcówka rysika oraz zatyczka chroniąca rysik przed uszkodzeniami. Jot Touch jest już dostępny w sprzedaży bezpośrednio w firmie Adonit za 100 dolarów.

Images by Graham Hiemstra