Z danych sklepu internetowego Agito.pl, wynika, że nowe karty GeForce GTX 970 i 980 szybko zadomowiły się wśród polskich użytkowników. Niestety część z nich, musiała poczekać na swój nowy zakup, bo pierwsza partia kart wyprzedała się właściwie od ręki. Mimo, że minął już ponad miesiąc od premiery, zapotrzebowanie w dalszym ciągu jest większe niż dostępne zasoby.

Do nowości wprowadzonych do architektury Maxwell należy m.in. system realistycznego oświetlenia sceny w czasie rzeczywistym Voxel Global Illumination (VXGI), jeszcze lepsza technika wygładzania krawędzi Multi-Frame Sampled Anti-Aliasing (MFAA), renderowanie w rozdzielczości 4K Dynamic Super Resolution (DSR), rozwiązania VR Direct poprawiające wydajność, a przy tym bardziej zaawansowany i oszczędny system zarządzania energią. Wprowadzone na rynek karty graficzne to produkty z wyższej półki.

Klienci naszego sklepu sięgają najczęściej po karty graficzne dedykowane wymagającym graczom i entuzjastom, dlatego nie dziwi nas popularność nowych kart od NVIDII. – mówi Rafał Stryjewski Product Manager Agito.pl – Od momentu premiery, trzema najpopularniejszymi modelami w sklepie Agito.pl są MSI GeForce GTX 970 GAMING 4GB, Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming 4GB oraz Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB, wszystkie trzy dostępne za 1569 zł. -uzupełnia

Z danych sklepu internetowego Agito.pl wynika, że polscy użytkownicy komputerów stacjonarnych wybierają częściej graficzne rozwiązania od NVIDII. Użytkownicy sięgają po jak najbardziej aktualne modele przeznaczone dla entuzjastów i wymagających graczy. Oznacza to, że polscy gracze nie oszczędzają na podzespołach i inwestują w swoje hobby. O tym, że polscy użytkownicy z dużą świadomością podchodzą do zakupu grafik, świadczą też najlepsze, dostępne na rynku parametry, które powtarzają się w każdym z trzech, najpopularniejszych modeli.

Karty graficzne NVIDIA GTX 970 i 980 dostępne są w sklepie http://www.agito.pl/ od 1369 zł.