W dniach 26 – 28 września odbędzie się druga edycja wydarzenia Social Art, będącego wspólną inicjatywą Kina Nowe Horyzonty oraz wrocławskiego oddziału Globalnego Centrum Biznesowego Hewlett–Packard. Tegoroczny Social Art koncentruje się na pokoleniu trzydziestolatków, które w dynamiczny sposób wpływa na naszą rzeczywistość, pod kątem socjologicznym, ekonomicznym, kulturowym, a nawet politycznym.

Temat przewodni przeglądu Pokolenie wyżej odwołuje się do zjawiska wyżu demograficznego, ale także nawiązuje do aspiracji, poglądów i nadziei, jakie temu pokoleniu się przypisuje. Przegląd Social Art poprzez prezentowane różnorodne realizacje artystyczne chce zachęcić odbiorców do refleksji nad istotnymi dla tego pokolenia pytaniami: czy istnieje więź pokoleniowa, co je charakteryzuje, czy różni się w swoich dążeniach, planach, poglądach i postawach od generacji urodzonych wcześniej lub później i z jakimi problemami się zmaga? Social Art zwraca uwagę na sposób definiowania dzisiejszych trzydziestolatków, w ramach którego przypisuje się im brak dojrzałości, kult indywidualizmu, pragnienie przewartościowania kwestii związanych z rodzicielstwem, życiem zawodowym, a także w relacjach intymnych.

26 września, piątek, godz. 19.30
Otwarcie

Cała prawda o mężczyznach
reż. Nikolaj Arcel
Dania 2010, 96’

Wernisaż wystawy Własna okładka kuratorki Adriany Prodeus, której tematem będą okładki muzyczne. To właśnie płyty, kasety, taśmy stają się znakiem pamięci opisującym pokolenia, dlatego stały się punktem wyjścia do zorganizowania wystawy prac autorskich. Wśród prezentowanych artystów znajdą się: wrocławski kolektyw graficzny Cyber Kids on Real, Kama Sokolnicka, Studio Noviki, PROSTO czy Edgar Bąk. Ponadto zostaną zaprezentowane wybrane edycje polskich wydawnictw Boltrecords (Białoszewski do słuchu), MikMusik i Bocian Records oraz szkice Macia Morettiego z Lado ABC czy Monotype Rec. Będzie można również usłyszeć nowe edycje muzyki z programu Sonda czy wydawnictwa Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia.

27 września, sobota
godz. 12.00
Na krawędzi nieba
reż. Fatih Akin
Turcja 2007, 122’

godz. 14.30
Zeszłej nocy
reż. Massy Tadjedin
USA 2010, 90’

godz. 16.30
Greenberg
reż. Noah Baumbach
USA 2010, 107’

godz. 19.00
Co wiesz o Elly?
reż. Asghar Farhadi
Iran 2009, 119’

28 września, niedziela
godz. 13.00
Piknik
reż. Adrian Sitaru
Rumunia 2008, 80’

godz. 15.00
To już jest koniec
reż. Evan Goldberg, Seth Rogen
USA 2013, 106’

godz. 17.30
W kręgu
reż. Stefan Haupt
Niemcy 2014, 100’
przed premierą

godz. 19.45
Debata O pokoleniu wyżej

Wstęp wolny, wydarzenie niebiletowane.

Źródło: http://www.kinonh.pl/artykul.do?id=1804