Witamy!

Jesteśmy młodym zespołem i ścigamy się tylko na rajdach. Tylko w taki sposób bezpiecznie można poczuć adrenalinę wykorzystując 100% możliwości samochodu. Budujemy samochód którym będziemy wygrywać. Chcemy rywalizować z najlepszymi i jeździmy coraz szybciej. Każdy wie że prędkość to ryzyko, które chcemy ograniczyć. Podstawą jest instalacja w samochodzie klatki bezpieczeństwa, która może nam uratować życie. Klatka bezpieczeństwa to dla nas priorytet i jej finansowanie jest celem tego projektu!

Opis projektu

Rok 2015 upływa nam pod znakiem podnoszenia naszych umiejętności, pierwszych startów w rajdach typu KJS (Konkursowa Jazda Samochodem), a także doskonalenia samochodu – Hondy Civic V generacji, którym startujemy. Założeniem, które przyjęliśmy na 2015 rok, jest uczestniczenie w minimum jednej imprezie typu KJS w miesiącu, które to imprezy są organizowane cyklicznie przez Automobilkluby.

Do tej pory – poprzez inwestowanie środków własnych – udało nam się

1. Zamontować zestaw poliuretanowy zawieszenia

2. Założyć cały układ wydechowy (kolektor 4-2-1 + przelotowy tłumik środkowy + tłumik końcowy)

3. Założyć stabilizatory przednie oraz tylne wraz z nowymi wahaczami

4. Zamontować przednią dolną rozpórkę

5. Odblokować drugą przepustnicę

6. Wymienić wszystkie płyny

Już tak stosunkowo niewielkie zmiany, zaowocowały zdecydowanym podniesieniem jakości jazdy i osiąganiem coraz lepszych wyników. To z kolei przełożyło się na zdobycie pierwszych punktów w zawodach, dając siłę i motywację do dalszego działania. Warto nadmienić, że startując w klasie pojazdów o pojemności silnika do 1,4 l udało nam się pokonać samochody takie jak BMW E30 czy Suzuki Swift, startujące o klasę wyżej.

Jesteśmy pewni, że nasze umiejętności w połączeniu ze wzmocnieniem samochodu, którym startujemy, przełożą się na jeszcze lepsze wyniki. Podstawą jest jednak bezpieczeństwo! Większość z nas na pewno widziało kolizję samochodową na drodze. Wystarczy niewielka prędkość aby skończyło się tragicznie. My zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego priorytetem obecnie jest dla nas zbudowanie w naszym samochodzie profesjonalnej klatki bezpieczeństwa zgodnej z przepisami sportów motorowych. Niestety koszt budowy przekracza nasze możliwości finansowe.

Aby to założenie bezpiecznych startów mogło być zrealizowane, potrzebujemy wsparcia finansowego.

Oczywiście to nie koniec modyfikacji jakie planujemy wprowadzić. W naszym projekcie budowy jest jeszcze wiele kosztownych modyfikacji które sukcesywnie chcemy wprowadzać. Wszystko wiąże się oczywiście z budżetem.

Cel projektu

Realizacja projektu pozwoli na budowę profesjonalnej klatki bezpieczeństwa zgodnej z zaleceniami Polskiego Związku Motorowego dotyczącego udziału w rajdach typu KJS i Super KJS w wyspecjalizowanym zakładzie. Klatka musi spełniać wymogi załącznika „J” do Międzynarodowego Kodeksu Sportowego FIA i jej budowę chcemy powierzyć profesjonalistom. Poniżej na rysunku przedstawiamy przykład wersji podstawowej klatki w jaką chcemy wyposażyć nasz samochód.

Środki zebrane powyżej 100% projektu przeznaczymy w pierwszej kolejności na rozbudowę klatki, tak aby była jeszcze bezpieczniejsza. Poniżej grafika przedstawia przykład wersji klatki rozbudowanej.

Oczywiście to nie koniec naszych potrzeb. W naszych planach jest ulepszanie samochodu i jego wyposażenia oraz nas samych. W zależności od kwoty nadwyżkę przeznaczymy na:

Felgi OZ Racing Superturismo 15’  3 900 zł

Fotele kubełkowe homologowane 2 500 zł

Opony rajdowe 2 500 zł

Renowacja blacharska i zabezpieczenie podwozia 2 500 zł

Amortyzatory Bilstein B8 2 400 zł

Zestaw OMP KS-3 kombinezon+rękawice+buty (pilot + kierowca) 2 140 zł

Zestaw Interkom Terratrip Clubman + 2 Kaski OMP Star 1 099 zł

Przygotowanie wnętrza samochodu 1 000 zł

Płyta pod silnik 900 zł

Pasy homologowane OMP 4-punktowe 750 zł

Kierownica sportowa z zestawem montażowym 650 zł

Tarcze hamulcowe sportowe 500 zł

Elektrownia na maskę LED (dodatkowe oświetlenie) 400 zł

Koszt jednorazowego startu 300 zł

Klocki hamulcowe sportowe250 zł

Ostry wałek rozrządu 250 zł

Podstopnica dla pilota 200 zł

Ty też możesz wesprzeć ten projekt!

Źródło: https://wspieram.to/projekt/4851/klatka-bezpieczenstwa