China Pavilion przygotowany na Milan Expo 2015 oferuje niezwykłe kształty symbolizujące geograficzne ukształtowanie Chin, a także łączy w architekturze nowoczesną technologię i wspaniałą tradycję. Pawilon to unikalna konstrukcja, która wyróżnia się spośród innych.

China Pavilion _2Dach odzwierciedla zarówno panoramę Beijing Central Business District jak i kontur gór znajdujących się w kraju. Jest połączeniem panoramy miasta po stronie północnej budynku z krajobrazem górskim przedstawionym od strony południowej. Tematem China Pavilion jest „The Land of Hope”. W ten sposób pomysłodawcy chcą pokazać, że nadzieja jest wtedy, gdy rozwój cywilizacyjny i przyroda mogą istnieć w harmonii.

China Pavilion _1China Pavilion jest efektem współpracy nowojorskiego Studio Link-Arc i zespołu z Uniwersytetu Tsinghua w Beijing. Unikalny dach został zbudowany z ponad 1000 bambusowych paneli w ponad 300 odmianach, co stanowi odwołanie do tradycyjnej konstrukcji chińskich dachów. Interesująca konstrukcja pawilonu z pewnością przyciągnie wielu odwiedzających Expo 2015 w Mediolanie.
Wystawa potrwa do 31 października.

China Pavilion _3

China Pavilion _4

China Pavilion

Źródło: http://www.link-arc.com/project/#/china-pavilion/
http://www.sergiograzia.fr/en/reportages/